Dom i Wnętrze

Stoliki kawowe – niezbędnik w salonie i pokoju dziennym

Salon to przestrzeń, która służy nam na wiele sposobów. Przede wszystkim jest to miejscem odpoczynku i relaksu, przestrzeń spotkań w gronie rodziny, ale też miejsce do podejmowania gości. Odpowiedni wystrój jest kluczowy do zachowania komfortu. Szukając inspiracji na zaaranżowanie salonu w sposób niebanalny, warto sięgnąć po stoliki kawowe w stylu industrialnym.

Stoliki kawowe z drewna i z metalu

Styl loftowy to jeden z najchętniej wybieranych trendów na aranżację w mieszkaniach czy w domach. Odznacza się on pozorną surowością, wykorzystanie materiałów takich jak szkło hartowane, cegła, kamień, lite drewno. Brak w takich wnętrzach klasycznych dekoracji – ich funkcję przejmują zaprojektowane z dbałością meble, jak na przykład stoliki kawowe. Nowoczesne meble industrialne tworzone są na stelażach wykonanych z profili metalowych – takie tworzywo nie odkształca się, nie jest podatne na ścieranie. Stoliki kawowe industrialne posiadają eleganckie blaty wykonane z litego drewna – może być to drewno bukowe lub dębowe. Jasny kolor drewna pięknie komponuje się z ciemniejszymi stelażami. Stoliki kawowe w salonie mogą być uzupełnione o eleganckie wazony z kwiatami. Takie stoliki idealnie sprawdzą się do podawania kawy podczas wizyty gości, ale też do rozstawiania gier planszowych podczas wieczorów spędzanych z dziećmi. Eleganckie stoliki kawowe zmienią odbiór wnętrza i sprawią, że stanie się ono piękniejsze.

Stoliki kawowe w salonie

Czy salon loftowy możemy udekorować? Przestrzeń aranżowana w stylisty industrialnej wydaje się na pozór surowa. Warto jednak pamiętać, że jednym z najprostszych sposobów na udekorowanie tej przestrzeni są… rośliny doniczkowe. Domowe kwiaty wspaniale prezentować się będą w loftowych kwietnikach i donicach wykonanych z metalu i z litego drewna.

 

Możesz również polubić…