Ciekawe

Na jakie dodatkowe wycieczki warto wybrać się będąc w Turcji

 

Turcja to jeden z popularniejszych kierunków wakacji, nic więc dziwnego, że w okresie wakacyjnym przeżywa prawdziwe oblężenie. Wiele osób korzysta z wycieczek, które są zagwarantowane przez biuro podróży, jednak warto wybrać się także w inne miejsca, które zachwyca historią, widokiem i pozostaną w pamięci na długi czas. Turcja wycieczki ma niesamowite i z pewnością warto się na nie wybrać. Wystarczy tylko je wybrać.

Turcja wycieczki – Jezioro Van i Góra Ararat

To jedna z popularniejszych atrakcji w Turcji. Piękne jezioro, które należy do największego w całym kraju. W najszerszym miejscu ma aż 130 km. Woda charakteryzuje się wysoką zawartością soli, ale także minerałami, malownicze położenie zachęca do spaceru. Jezioro Van otoczone jest przez równiny i góry, które wysokością sięgają nawet 4000m, a poza lipcem i sierpniem są pokryte śniegiem, co jeszcze bardziej podkreśla ich piękno. Okolica zachęca do wypraw trampingowych, a sama szosa, która biegnie wokół jeziora, liczy 322 km.

Anamur

Miasteczko należy do najbardziej wysuniętego miejsca, do którego można dotrzeć autokarem. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się wśród osób pasjonatów historii.W odległości około sześciu kilometrów znajdują się ruiny miasta  Anemurium.W XII w, ale również twierdza Marure Kalesi. Wielu jest zachwyconych kamiennymi murami obronnymi, które zawierają ponad 30 wież. Można wspiąć się na mury, by odbyć wygodny spacer, ponieważ przepiękny widok morza z jednej strony i gór z drugiej sprawiają, że można uchwycić je w kadr. Zachowały się także dziedzińce, wśród nich meczet, w którym do dziś odbywają się modły.

Kapadocja

Jedna z tureckich krain, które są efektem wybuchu wulkanów. Efektem działania natury są przepiękne i zapierające dech stożkowe kominy, które przypominają księżycowy krajobraz. Kominy sa ozdobione malowidłami, które pamiętają czasy prześladowań pierwszych chrześcijan. W późniejszym czasie zaczęto wydrążać w nich domostwa, które stały się miastami. Jedną z takich miejscowości jest Derinkuyu, które zajmuje aż dwadzieścia poziomów. Poszczególne z nich są połączone labiryntem korytarzy. Pierwsze piętra zajmowały magazyny, części kuchenne, ale również sale sypialniane i jadalniane. Na niższych poziomach znajdowały się magazyny, w których przechowywano broń, studia, a nawet kościoły i cmentarze.

Turcja jest na tyle pięknym miejscem, że wiele osób wraca na kolejne wyprawy, by zwiedzić następne interesujące zabytki, czy podziwiać widoki. To szczególnie istotne dla pasjonatów historii, architektury, krajobrazu. Warto wybrać się tak, jeśli ktoś lubi zwiedzać, robić zdjęcia, gdyż stanowi to nie lada wyzwanie, a jednocześnie jest piękną pamiątką.

You may also like...