Dom i Wnętrze

Ciekawe meble tarasowe – propozycje projektantów

By odpoczywać, nie musimy wyjeżdżać daleko za miasto. Wystarczy skrawek ogrodu czy tarasu, by móc cieszyć się wiosną i latem blisko domu. Jak zaprojektować taką przestrzeń? Z pewnością warto wykorzystać ciekawe meble tarasowe, które proponują topowi projektanci. Co jest obecnie najmodniejsze?

Ciekawe meble tarasowe z technorattanu

Nie ma wątpliwości, że meble technorattanowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych. Są one trwałe, zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi trendami. Ciekawe meble tarasowe z technorattanu pozwolą na wykreowanie niebanalnej przestrzeni tarasu, ogrodu, werandy. Atutem jest tu bardzo szeroki wybór – kolekcje technorattanowe to przede wszystkim narożniki ogrodowe, ale też fotele, krzesła, leżanki, stoły i stoliki. Meble technorattanowe odznaczają się dużą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Wynika to z zastosowania wysokiej klasy materiałów (syntetyczna plecionka, aluminiowy stelaż). Te ciekawe meble tarasowe są wysoce odporne na płowienie. To oznacza, że na długi czas zachowają doskonały wygląd.

Meble drewniane – ciekawe meble tarasowe

Jednymi z najpiękniejszych propozycji na polskim rynku są ciekawe meble tarasowe z dodatkiem naturalnego drewna. Lite drewno tekowe oraz eukaliptusowe doskonale sprawdza się jako element dekoracyjny stołów czy narożników. Warto pamiętać jednak, że tego typu tworzywa wymagają odpowiedniej konserwacji, by zachowały elegancji wygląd na długi czas.

Ciekawe meble tarasowe z rattanu

Rattan jest tworzywem niezwykle pożądanym – pnącza rattanowe są obecnie pozyskiwane z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Oznacza to, że tworzenie nowych mebli nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Meble rattanowe odznaczają się ciekawą linią i nowoczesnym designem. Te ciekawe meble tarasowe z pewnością zmienią odbiór przestrzeni.

You may also like...