Zwrot podatku i rozliczenie podatku z Norwegii

Rozliczenie podatku z Norwegii jest obowiązkowe dla wszystkich Polaków pracujących leganie w tym kraju. Po zakończeniu roku podatkowego, który pokrywa się z rokiem kalendarzowym, należy złożyć roczne rozliczenie podatkowe do norweskiego urzędu skarbowego (Skatteetaten).
 

Poprawne rozliczenie podatku z Norwegii

Ustawowy termin składania rozliczeń podatkowych za rok poprzedni mija w Norwegii 30 kwietnia. Jeśli deklaracja podatkowa nie zostanie złożona w urzędu skarbowego w ustawowo określonym terminie, wystawienie decyzji podatkowej może przedłużyć się nawet do 6 miesięcy. Gdy podatnik nie zdąży rozliczyć się w ustawowym terminie, należy zaczekać na decyzję, którą wystawi urząd, a następnie zgłosić się do złożenia korekty urzędowego rozliczenia. Na złożenie korekty podatnik ma czas do roku od daty wystawienia decyzji podatkowej. Należy pamiętać, że urząd ma prawo do naliczenia kary za nierozliczenie się w terminie, dlatego lepiej do tego nie dopuścić.

Jakie ulgi uwzględnić podczas rozliczania podatku?

Ulgi, które można odliczyć: podatnik dojeżdżający, podatnik stanu wolnego, ulgi za czasopisma, opłaty parkingowe, artykuły chemiczne, ulga standardowa 10% przez pierwsze 2 lata rozliczania. Terminowe rozliczenie podatku z Norwegii jest bardzo korzystne, gdyż ulgi pozwalają na odzyskanie sporego zwrotu. Istotne jest tylko posiadanie paragonów na wnioskowane produkty czy usługi – podpowiadają specjaliści z firmy zwrot-podatkow.pl.

Rozliczenie podatku w Norwegii krok po kroku

Zeznanie podatkowe możesz złożyć osobiście lub wydelegować biuro rachunkowe które zajmie się wszystkimi formalnościami. Samodzielne zeznanie nie jest trudne, jeśli przez cały rok gromadzi się odpowiednie dokumenty. Kopię rozliczenia powinniśmy przechowywać przez 3-5 lat na wypadek kontroli.

About the author

Related

http://ntumobile.org/nowoczesne-szkolenia-dla-firm/ http://ipjforum.org http://bridge-o-rama.com