Zwiedzanie Francji na własną rękę – jak zaplanować wyjazd?

Pomimo obecności wielu biur podróży na polskim rynku coraz więcej osób decyduje się na samodzielne zaplanowanie swoich wakacji. Najczęściej obierane kierunki to piękne miasta Europy Zachodniej, w tym przede wszystkim Francja. To piękne państwo posiada wszystko, czego potrzeba na dobrym urlopie: góry, dostęp do morza, wspaniałe zabytkowe zamki, urokliwe miasteczka na prowincji, winnice. Zaplanowanie takiego wyjazdu wbrew pozorom nie jest trudne!

Jaki środek transportu?

Podstawą jest określenie naszego budżetu i oczekiwań. Wiele osób decyduje się na wyjazd własnym samochodem, co niewątpliwie ma wiele zalet – przede wszystkim jesteśmy niezależni i możemy spędzać czas tam, gdzie chcemy i kiedy chcemy. Drugą zaletą jest możliwość zabrania większego bagażu.
Drugą opcją jest podróżowanie samodzielne, dostając się do Francji wcześniej busem. Takie rozwiązanie pozwala nam elastycznie planować sobie czas poprzez korzystanie ze środków masowej komunikacji we Francji, Mogą to być autobusy, busy, pociągi.
Planując zwiedzanie Francji nie zapomnijmy o najważniejszych punktach: Paryżu, zamkach rozmieszczonych nad Loarą, winnicach, Prowansji, niewielkich miasteczkach na południu, wspaniałym Cannes i Nicei. To jednak tylko niektóre z atrakcji. Szukając połączenia Polska- Francja sprawdź naszą ofertę – bus Francja.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION