Zdrada małżeńska – czy detektyw może pomóc?

Praca detektywa to nie tylko tropienie przestępców oraz odnajdywanie osób zaginionych. Znaczna część codziennej pracy to przede wszystkim mierzenie się z duża ilością papierkowej roboty, jak i … zajmowanie się sprawami rodzinnymi. Detektywi bardzo często proszeni są o pomoc w udowodnieniu niewierności małżonka. Jakie metody pracy stosuje w takich przypadkach doświadczony detektyw? Czy zdobyte przez niego dowody mogą być użyte w sądzie?

Jak zachować się względem klienta?

Kiedy nowy klient zdradza powód swojej wizyty u detektywa – i jest to podejrzenie o zdradę małżeńską – najczęściej detektyw Warszawa prosi przede wszystkim o wyjaśnienie podejrzeń. Jeśli wydadzą się one mu podstawne kolejnym krokiem jest zebranie informacji na temat podejrzanego małżonka – imię, nazwisko, miejsce i godziny pracy. Na podstawie tych danych detektyw czy też jego pracownicy mogą zacząć dyskretną obserwację i rejestrowanie, gdzie znajduje się on lub ona w czasie, kiedy nie ma jej w domu.
Podczas rozmów z klientem detektyw musi wykazać się wyjątkową empatią – przede wszystkim ma on do czynienia z człowiekiem, który być może krzywdzony jest przez najbliższą mu osobę. Detektyw niejednokrotnie sam musi na chłodno kalkulować, jakie metody pracy w takich przypadkach okażą się najlepsze. Detektyw musi również nieco odsunąć klienta od sprawy, aby móc działać skutecznie i w spokoju.

Jakie metody obserwacji stosuje detektyw?

W przypadku podejrzenia o zdradę małżeńską detektyw korzysta przede wszystkim z samochodu służbowego, który pozwoli na podążanie za podejrzanym. Kolejno podczas obserwacji może on stosować zarówno kamery nagrywające, jak i aparaty fotograficzne. Jeśli obserwacja tego wymaga może on również skorzystać z podsłuchów. Takie dowody rzeczowe są brane pod uwagę podczas procesów rozwodowych.

About the author

Related

ortodoncja katowice apartamenty w Szczawnicy