Zbuduj dom z prefabrykowanych ścian betonowych

Prace budowlane często uznawane są za sezonowe. Jednak również ta branża, cały czas się rozwija, aby spełnić oczekiwania klientów i wciąż wprowadzane są nowe technologie. Obecnie coraz popularniejsze stały się prefabrykowane ściany betonowe.

Prefabrykowane ściany betonowe- bo jakość ma znaczenie

Prefabrykowane ściany składają się z dwóch warstw betonu. Posiadają one łączniki ze stali nierdzewnej. Ich trwałość porównywana jest do trwałości betonu. Jednak są materiałem cieńszym, który wykazuje właściwości trudnozapalne. Zatem z takich ścian można wykonać zarówno domy prywatne, jak i budynki użytku publicznego, a także hale magazynowe. Warto zwrócić również uwagę na to, że prefabrykowane ściany betonowe doskonale utrzymują też temperaturę, zatem i ciepło, dzięki temu rachunki za ogrzewanie znacznie się zmniejszają.

Domy z prefabrykatów- liczy się czas

Bądźmy szczerzy, coraz więcej osób chce odpocząć od zgiełku miasta i wybiera mieszanie w domach jednorodzinnych. Jednak decydują się na budowę trzeba liczyć się z załatwianiem wielu formalności. Również czas budowy jest długi. Na szczęście można zdecydować się na domy, które wykonane są z prefabrykowanych ścian betonowych. Dzięki temu czas budowy domu jest bardzo krótki, stan surowy gotowy jest już w tydzień. Co również ważne pogoda nie jest tutaj przeciwnikiem, gdyż montaż prefabrykowanych ścian betonowych może odbywać się niezależnie od pogody, czy warunków atmosferycznych. Jeszcze do niedawna domy z prefabrykatów były budowane zgodnie z projektem firm, które oferowały taką usługę. Obecnie sytuacja zdecydowanie się zmieniła i to klient sam decyduje o tym, jak ma wyglądać projekt, sam może wybrać warstwę izolacyjną. Również ściany zewnętrzne można pokryć różnymi strukturami. Prefabrykowane ściany mogą być już wyposażone w instalacje takie jak: elektryczne, czy wodno- sanitarne. Co równie ważne, dzięki takiej metodzie budowy zyskuje się dodatkową przestrzeń, gdyż prefabrykowane ściany betonowe są cieńsze.

Domy z prefabrykatów- bezpieczne dla środowiska

Prefabrykowane ściany betonowe są wykonane z materiałów bezpiecznych dla środowiska. Cały proces produkcji odbywa się w fabryce. W tym czasie nie są wytwarzane żadne szkodliwe substancje. Również montaż jest w pełni bezpieczny. Ściany dowożone są na plac budowy specjalnymi pojazdami, gdzie dochodzi do montażu. Ich cena jest jednak wyższa, niż klasycznych ścian murowanych. To zasadniczo jest jeden minus takiej inwestycji. Jednak za wyższą cenę otrzymuje się ściany wykonane w nowoczesnej i bezpiecznej technologi.
Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny

About the author

Related