Jak zadbać o narty?

Gdy zima przeminie, narciarze często odkładają swój sprzęt do jazdy na bok i po prostu o nim zapominają. To spory błąd, gdyż narty trzeba regularnie pielęgnować, oczyszczać, ostrzyć i regenerować. Można to zrobić samodzielnie lub w serwisie narciarskim Kraków, aby przedłużyć żywot sprzętu. O czym należy więc pamiętać, aby jak najlepiej zadbać o swoje narty?

Czyszczenie sprzętu

Po każdej jeździe należy bezwzględnie oczyścić cały sprzęt i zrobić to bardzo dokładnie. Tutaj spore znaczenie będzie mieć również sposób przewożenia nart. Pod żadnym pozorem nie wolno ich transportować na dachu samochodu. Zawsze należy zabezpieczyć sprzęt i wsadzić go do pokrowca. W przeciwnym wypadku będzie mieć on styczność ze środkami wysypanymi na drogę i po prostu się zniszczy. Takiego sprzętu nie oczyści nawet serwis narciarski kraków, więc będzie on niezdatny do użytku.

Ostrzenie krawędzi

Aby jazda była przyjemna i zarazem bezpieczna, krawędzie nart muszą być odpowiednio naostrzone. Dzięki temu umożliwią one jazdą w każdych warunkach i sprawią, że zmiana kierunku jazdy będzie bardziej dynamiczna. Najlepiej ostrzyć krawędzie w profesjonalnym serwisie narciarskim Kraków, by mieć pewność, że zabieg przebiegnie prawidłowo. Wtedy można się już cieszyć przyjemną i przede wszystkim bezpieczną jazdą.

Regeneracja ślizgu

Wszelkie ubytki ślizgu należy jak najszybciej wypełnić, by cała jego powierzchnia była gładka. Taką usługę oferuje każdy serwis narciarski Kraków, więc wystarczy z niej skorzystać. Pod żadnym pozorem nie wolno samodzielnie regenerować ślizgu, gdyż wtedy istnieje ryzyko odparzenia sprzętu. Tak uszkodzone tworzywo będzie się kruszyć i wypadać, co uniemożliwi bezpieczną jazdę.

Smarowanie

To końcowy etap przygotowania do sezonu narciarskiego, jednak nie wolno go pomijać. Wyróżnia się tutaj smarowanie na zimno i na gorąco, przy czym warto postawić na drugi zabieg. Będzie on zdecydowanie bardziej skuteczny i sprawi, że narty wytrzymają przez cały sezon. Dobry serwis narciarski Kraków sprawdza jeszcze przed smarowaniem, czy sprzęt nie jest uszkodzony. Dopiero gdy pozbędzie się z niego wszelkich ubytków, można nałożyć smar. Wtedy zadziała on prawidłowo i ochroni oraz zabezpieczy narty.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION