Zaaranżuj piękne miejsce wypoczynkowe

Wystarczy kilka elementów, aby zwykły taras czy ogród zmienić w wyjątkowe miejsce wypoczynkowe. Szukając idealnych rozwiązań do naszej strefy relaksu pamiętajmy o tym, że liczy się nie tylko estetyka, ale przede wszystkim funkcjonalność i trwałość. Meble i elementy outdoorowe będą narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Meble i dodatki, które odmienią przestrzeń

Z pewnością myśląc o aranżacji miejsca wypoczynkowego przede wszystkim chcemy kupić komplet mebli ogrodowych. Wśród licznych propozycji warto rozważyć meble technorattanowe, odznaczające się wspaniałym wyglądem oraz wysokim stopniem odporności na uszkodzenia. W kompletach znajdziemy przede wszystkim sofy narożne, fotele, krzesła.

Poza meblami pomyślmy o zielonym otoczeniu – donice zewnętrzne nowoczesne pozwolą nam zasadzić ulubione kwiaty czy rośliny i cieszyć się zielonym murem, odgradzającym nas od ulicy. Wśród eleganckich donic warto wymienić modele z cementu, które nadadzą przestrzeni wyjątkowego charakteru.

Schroń się przed słońcem w cieniu parasola

Parasole ogrodowe stanowią jeden z najchętniej wybieranych elementów w naszych ogrodach i na tarasach. Nowoczesne parasole zaskakują nas nie tylko wspaniałym wyglądem, ale i doskonałymi parametrami technicznymi. Szukając idealnego parasola zwracajmy uwagę przede wszystkim na tworzywa – stelaż powinien być wykonany z antykorozyjnego aluminium, gdyż taki materiał zabezpieczony jest przed działaniem wody i rdzą. Istotna jest też wielkość czaszy – dzisiaj producenci zaoferują nam parasole ogrodowe, których bok czaszy sięga nawet 4 metrów! Czasze tworzone są z tkanin poliestrowych pokrywanych poliuretanem – dzięki temu tkanina jest zabezpieczona nie tylko przed promieniowaniem UV, ale również przed deszczem.

 

 

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION