Wyposażenie kuchenne – jak wybrać brytfannę i termometr cukierniczy?

Każda kobieta marzy o tym, aby jej kuchnia była wyposażona w najlepszej jakości naczynia i przyrządy do gotowania. Nie ulega wątpliwości, że im lepsze garnki, naczynia i urządzenia, tym gotowanie ma przyjemniejszy i bardziej relaksujący wymiar. Właśnie dlatego warto zwracać uwagę na to co kupujemy podczas wizyty w sklepie.

Naczynia żaroodporne

Brytfanna to rodzaj naczynia żaroodpornego, w którym można piec, zapiekać, a nawet dusić potrawy w piekarniku. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów tego typu pojemników przy czym najpowszechniejsze są brytfanny ceramiczne oraz aluminiowe. Różnią się one od siebie materiałem, z którego są wykonane, wytrzymałością, ceną i wyglądem.
Brytfanny ceramiczne są bardzo ekologiczne i przeznaczone nawet dla alergików. Pieczenie w nich jest procesem bardzo naturalnym i nie powoduje wydzielania się jakichkolwiek niepożądanych substancji. Niestety są one bardzo kruche i stosunkowo łatwo je zniszczyć.
Brytfanny aluminiowe są wykonane z aluminium, które jest świetnym przewodnikiem ciepła, dlatego pieczenie w tego typu naczyniach jest wyjątkowo szybkie, a dodatkowo skraca się czas stygnięcia pustej brytfanny. Ponadto w stosunku do brytfann ceramicznych są bardzo trwałe i wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Termometr kuchenny

Termometr cukierniczy to z kolei przyrząd dzięki, któremu w łatwy sposób można stworzyć wręcz idealny, pyszny i przede wszystkim domowy karmel, a także nugat, gorącą czekoladę oraz mnóstwo innych słodkich wyrobów cukierniczych. Przydaje się także świetnie podczas stopniowego rozgrzewania danego tłuszczu do pożądanej temperatury.
Przyrządy, tj. termometr cukierniczy, powinny być przede wszystkim trwałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne i bardzo wysoką temperaturę. Dobrym rozwiązaniem jest w takich przypadkach stal nierdzewna, a także nie przewodzące ciepła tworzywo, które znajduje się np. w rączce termometru.

Domowe gotowanie

Gotowanie od wielu już lat nie kojarzy się tylko z powinnością, ale również z ciekawym sposobem spędzania czasu i nawet relaksu. Warto zatem zaopatrzyć się w dobrej jakości przyrządy i naczynia oraz urządzenia, które dodatkowo uprzyjemnią wszystkie czynności związane z gotowaniem i przyrządzaniem posiłków.
Piękne i trwałe naczynia to bez wątpienia nie tylko praktyczne, ale również designerskie rozwiązania, które świetnie sprawdzą się każdej kuchni, zarówno podczas przygotowywania posiłków dla rodziny, jak i w czasie dużego przyjęcia dla znajomych czy współpracowników.
Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez Cook Store

About the author

Related