Wypoczynek nad jeziorem – jak to zaplanować?

Coraz więcej słyszy się obecnie o konieczności odpoczywania, relaksu. Polacy podupadają na zdrowiu przede wszystkim z przemęczenia, stresu – wszystkiemu winny jest nasz tryb życia, praca, brak czasu dla siebie. Lekarze podkreślają, jak istotny jest odpoczynek dla naszego organizmu i psychiki. Może więc warto pomyśleć o tym, jak spędzić czas z dala od pracy, miasta i codziennych zmartwień? Dobrym rozwiązaniem jest czas spędzony na łonie natury!

Jezioro – blisko natury!

Wypoczynek nad jeziorem ma same zalety – przede wszystkim jesteśmy blisko natury, na świeżym powietrzu. Już samo spacerowanie brzegiem jeziora pozwoli na odetchnięcie pełną piersią i lepsze dotlenienie całego organizmu. Z pewnością nawet zwykły spacer sprawi, że wrócimy do domu wypoczęci, odświeżeni, przyjemnie zmęczeni.
Spędzenie weekendu nad jeziorem nie wymaga specjalnego planowania, szczególnie w sezonie letnim. Nad większością lubianych zbiorników wodnych znajdziemy nie tylko wiele interesujących plaż, ale przede wszystkim rozbudowane zaplecza gastronomiczne i hotelowe.
Z pewnością nad jeziorem warto uprawiać sporty – wiele z plaż posiada specjalnie wydzielone boiska do gry w piłkę plażową. Nad jeziorami możemy też znaleźć liczne wypożyczalnie sprzętu sportowego: kajaki, rowerki wodne, łódki wiosłowe czy łódki żaglowe. W punktach gastronomicznych znajdziemy zimne i ciepłe napoje, ale również przekąski czy zestawy obiadowe.
W przypadku wielu jezior możemy również postawić na zwiedzanie na dwóch kółkach! Wokół jezior ciągną się liczne ścieżki rowerowe oraz piesze, dzięki którym poznamy mniej uczęszczane obszary. To może być dobra okazja na spotkanie dzikich zwierząt!
Wokół jezior znajdziemy również wiele pensjonatów oraz hoteli, oferujących liczne atrakcje. Warto sprawdzić ofertę Lawenda Hotel nad Jeziorem Zegrzyńskim – jachranka.pl.

About the author

Related