Wygodne czółenka na obcasie – czy to możliwe?

Buty na obcasie prezentują się bardzo efektownie, wiele kobiet je uwielbia, nie mniej jednak zakłada je wyłącznie na specjalne okazje, twierdząc, że są niewygodne. Czy istnieje obuwie na obcasie, w którym można przechodzić cały dzień? Okazuje się, że tak. Jak kupować czółenka, żeby nie żałować?

Odpowiedni rozmiar butów

Najważniejszą kwestią jest oczywiście dobór odpowiedniego rozmiaru butów. Chociaż jest to dość oczywista sprawa, to nie każdy wybiera odpowiednie buty. Po pierwsze trzeba wiedzieć, kiedy wybrać się na zakupy, najlepszą porą jest popołudnie, wtedy stopy są w najlepszej kondycji.

Noszenie zbyt małych szpilek może prowadzić do powstawania haluksów oraz różnego rodzaju uszkodzeń mechanicznych stóp. Za duże buty także mogą przyczyniać się do deformacji stóp, nosząc je chodzimy w sposób nienaturalny, także stopy będą nadmiernie pracować i szybko się męczyć.

Damskie czółenka ze skóry naturalnej

Odpowiedni rozmiar to jedno, ale bardzo istotną kwestią jest to, z czego wykonane jest obuwie. Damskie czółenka ze skóry naturalnej to zdecydowanie najlepszy wybór, ponieważ jest to materiał oddychający, pochłaniający nadmiar wilgoci, dopasowujący się do stóp.

Oczywiście, żeby buty mogły długo zachować swój dobry wygląd, powinny być odpowiednio pielęgnowane. Chociaż damskie czółenka skórzane są trwałe, to nieodpowiednia konserwacja takiego obuwia, może je bardzo szybko zniszczyć. Warto zwracać uwagę na informacje dotyczące sposobów czyszczenia i pielęgnacji kupowanych butów, można też spytać o radę sprzedawcę.

Choć obecnie można wybierać spośród butów wykonanych ze skory ekologicznej, to ten materiał niestety nie będzie tak trwały i na pewno obuwie posłuży nam dużo krócej, szczególnie jak będzie eksploatowane codziennie.

Jaki kolor czółenek wybrać?

Obecnie można wybierać spośród naprawdę wielu kolorów obuwia, także każdy może znaleźć buty odpowiednie dla siebie. Jeżeli chodzi jednak o damskie czółenka ze skóry, to najrozsądniej będzie zdecydować się na buty w kolorze uniwersalnym, które będzie można bez większych problemów dopasować do garderoby ze swojej szafy.

Dobrze sprawdzą się na przykład czółenka w kolorze czarnym albo beżowych, które są najchętniej wybierane przez kobiety. Czarny kolor można dopasować praktycznie do każdej sukienki, beżowy również jest bardzo uniwersalny, co więcej w ten sposób można optycznie wydłużyć sylwetkę, co wiele kobiet cieszy.

Bez wątpienia buty na obcasie mogą być wygodne, trzeba jednak wiedzieć, czym kierować się podczas wyboru takiego obuwia.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

http://tomaszkubis.pl/zaloz-bloga-i-odnies-sukces-w-sieci/ http://likeplus.waw.pl/w-poszukiwaniu-wykonawcy-strony-internetowej/ http://zen-satori.org/rozne-formy-ubezpieczenia-dla-kierowcow/