Wybór stroju na siłownię

Dowiedz się, jaką odzież do wysiłku sportowego zakupić, aby zapewnić sobie odpowiedni komfort, a jednocześnie nie przepłacić.
Gdyby zapytać grupę przypadkowych przechodniów, w jaki ich zdaniem dres męski powinniśmy się zaopatrzyć chcąc rozpocząć uprawianie którejś z dyscyplin sportowych, z pewnością najczęściej wskazywanym kryterium byłaby marka. Nie jest to jednak podejście prawidłowe, ponieważ w przypadku kupowania odzieży najbardziej popularnych producentów, większość ceny produktu przeznaczana jest nie na same jej wyprodukowanie, ale na reklamę i utrzymanie pozytywnej opinii marki.

Określ swoje potrzeby

Osoba początkująca, jeżeli nie dysponuje ogromną ilością nadprogramowej gotówki, powinna unikać zaopatrywania się w odzież zbyt drogą, mającą rzekomo szereg nieprzydatnych użytkownikowi funkcji. Ubrania sportowe należą do tych pranych najczęściej, wymagają więc ciągłej wymiany na nowsze, nieznoszone modele.

Analizuj metki

Nie chodzi tutaj wcale o dres męski z przyszytym logo firmy, którą kojarzymy najlepiej z reklam rozpowszechnianych przez rozmaite media. Sprawdzajmy składy procentowe tworzyw, z których wykonane są dresy, które zamierzamy nabyć.
Po kilku próbach takiego działania łatwo zauważymy, że w wycenie odzieży sportowej brak jest materiałowej logiki. Często spodnie, w których bawełna jest na którymś z kolei miejscu w składzie, to wydatek nawet kilkuset złotych! Nierzadko bywa i tak, że jeżeli dresy wykonane są głównie z tego materiału, znajdziemy już w cenie kilkudziesięciu złotych.

Nie strój się

Siłownia oraz inne miejsca przeznaczone do uprawiania sportu to oczywiście nie wybieg dla modelek (dla modeli tym bardziej nie). Dlatego krój czy kolor naszego stroju powinien zejść na dalszy plan. Priorytetem uczyńmy komfort, swobodę ruchów i to, aby elementy garderoby nie zsuwały się z nas podczas ćwiczeń. Gdy będziemy postępowali na odwrót, szybko zniechęcimy się do nowego hobby, które zamiast sprawiać nam przyjemność, okaże się być koszmarem z prawdziwego zdarzenia.

Zadbaj o obuwie i dodatki

Jest to bowiem szczególna część stroju sportowego. Odpowiednio dobrane do stopy oraz uprawianego sportu zapewnia jakże ważną stabilizację i przyczepność do podłoża, pomaga zapobiegać kontuzjom.
Dobrze będzie, jeżeli zaopatrzysz się również w rękawiczki treningowe. Pomogą one wyeliminować ewentualne odciski, dzięki nim też sprzęt treningowy nie będzie wyślizgiwał się z twoich spoconych dłoni.
Pamiętaj, aby nie kupować ich przez internet, trudno bowiem będzie ci wtedy zamówić odpowiedni rozmiar.
Artykuł powstał we współpracy z Dip24.pl

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION