Wybieramy piękne stoły

Spotkania przy stole – to często najważniejsze wydarzenia, zwłaszcza w życiu rodziny. Te odświętne, kiedy wspólnie celebrujemy urodziny, rocznice, sukcesy. Albo te zwyczajne i codzienne – kiedy po prostu jesteśmy razem, rozmawiamy o radościach i smutkach zwykłych dni. Stół staje się miejscem familijnej integracji. Czasem pod pretekstem wspólnego obiadu czy podwieczorku siadamy za stołem, żeby pomówić o najważniejszych sprawach.

Cała rodzina przy jednym stole

Najważniejszy jest stół do jadalni, czyli ten gromadzący całą rodzinę. Musi być on duży, żeby bez  trudu mogli przy nim zasiąść wszyscy domownicy i goście. Dobrym rozwiązaniem są stoły rozkładane, których wielkość dostosujemy do potrzeb chwili.
Drewniane nogi i blat z forniru – taki stół w połączeniu z tapicerowanymi krzesłami wyglądać będzie bardzo elegancko w każdej jadalni. Wybór kształtu zależy od konkretnej przestrzeni. Blat owalny, prostokątny, kwadratowy, okrągły – wszystkie te formy prezentują się efektownie.

Zamiast biurka

Coraz częściej też stawiamy mniejsze stoły drewniane w sypialniach. Zastępują one częściowo komody czy szafki nocne. Stają się też biurkami, przy których zasiadamy do pracy. Wystarczy ustawić przy takim stole efektowne krzesło tapicerowane, designerskie i przyciągające uwagę wielokolorowym printem – i nieszablonowa stylizacja jest gotowa.

W przytulnej kuchni

Stół odgrywa też bardzo ważną rolę w kuchni, gdzie trochę jest miejscem do wypicia kawy w pojedynkę, trochę do spontanicznych spotkań przy śniadaniu, trochę – zastępczym blatem. W awangardowych kuchniach coraz częściej spotyka się stoły metalowe, nawiązujące do mebli warsztatowych. Natomiast w uroczej kuchni rustykalnej nadal najładniej wyglądają stoły z surowego drewna, które można też samodzielnie pomalować.

About the author

Related