Wybieramy idealne garnki do kuchni

Gotowanie i przyrządzanie potraw nie musi być żmudnym obowiązkiem, od którego uciekamy każdego dnia. Poprzez wybór wysokiej klasy produktów oraz profesjonalnych garnków bez trudu stworzymy wyjątkowe dania w krótkim czasie. Jakie rozwiązania i pomysły producentów warto wykorzystać?

Korzystaj z lokalnych i świeżych produktów

Aby mieć pewność, że sobie i naszym bliskim serwujemy wyłącznie wartościowe posiłki koniecznie korzystajmy z owoców i warzyw sezonowych, najlepiej tych dostępnych u lokalnych sprzedawców. Kupując nieprzetworzone produkty możemy mieć pewność, że posiadają one duże ilości składników odżywczych, witamin, mikroelementów. Kupując w sklepach warzywnych wspieramy lokalny rynek. W okresie letnim szczególnie warto korzystać z tego, co oferuje nam natura.

Jak gotować oszczędniej?

Panująca moda na ekologię sprawia, że producenci proponują nam rozwiązania ułatwiające szybsze gotowanie. Wykorzystując garnki ze stali nierdzewnej z wbudowanym dyskiem aluminiowym w dno możemy nie tylko przyspieszyć rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, ale i oszczędzić energię elektryczną. Rozwiązanie to rekomendowane jest dla kuchenek indukcyjnych. Komplety garnków ze stali nierdzewnej znajdziemy na stronie Gerlach.pl.

Garnki wykonane ze stali nierdzewnej 18/10 są wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie wysokich temperatur, wnikanie korozji. Użytkownicy bez obaw mogą czyścić je w zmywarce. Komplety uzupełnione są o pokrywki wykonane ze szkła hartowanego. Ten rodzaj tworzywa jest odporny na wysokie temperatur. Niewielkie odpowietrzniki pozwolą na odparowanie wilgoci.

Powłoki ceramiczne w nowoczesnych garnkach

Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie garnki aluminiowe, których wnętrze wykonano z dwuwarstwowej powłoki ceramicznej. Takie rozwiązanie sprawia, że wystarczy odrobina tłuszczu do przyrządzenia wartościowego obiadu. Dodatkowo powłoka gwarantuje, że jedzenie nie będzie przywierać do dna.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

http://e-halina.pl http://overcomeback.com.pl/nowoczesne-wyposazenie-ogrodu-co-wybrac/ http://m34.pl/komfort-podczas-jazdy-konnej-jakie-elementy-ubioru-wybrac/