Współwłasność samochodu – sposób na oszczędności

Towarzystwa ubezpieczeniowe nie ułatwiają młodym, niedoświadczonym kierowcom startu.  Każdy świeżo upieczony kierowca kupujący swój pierwszy samochód zobowiązany jest do jego ubezpieczenia. Niestety, ceny składek za obowiązkowe ubezpieczenie OC mogą negatywnie zaskoczyć. Popularną metodą na zaoszczędzenie niemałej kwoty podczas pierwszej rejestracji pojazdu mechanicznego jest ustanowienie siebie współwłaścicielem auta. Co to w praktyce oznacza?

Tańsze składki

Kierowcy z wieloletnim stażem podczas kupna polisy OC mogą liczyć na zniżki, które znacząco redukują poniesione koszty. Dzięki zniżce za staż, wiek i bezszkodową jazdę wysokość składki może być o kilkaset złotych niższa. Niestety, młodzi kierowcy podczas podpisywania umowy z ubezpieczycielem nie mogą liczyć na żadne przywileje, dlatego podczas rejestrowania pierwszego wozu warto wpisać do dowodu jeszcze jedną, bardziej doświadczoną osobę, której przysługują zniżki.

Czy rozwiązanie ma swoją ciemniejszą stronę? Niestety, tak! Pamiętaj o tym, że jeśli młodszy kierowca spowoduje stłuczkę, w wyniku której konieczne będzie usunięcie szkody z polisy OC, starszy stażem kierowca również straci przysługujące mu zniżki. Przed taką sytuacją może uchronić dodatkowy wariant ochrony zniżek.

Podwójna oszczędność

Mimo tego, że zakres działania polisy odpowiedzialności cywilnej określony jest przez polskie prawo, każde towarzystwo samodzielnie ustala ceny swoich usług. Przeglądając oferty poszczególnych firm, nie sposób nie zauważyć, że rozbieżności cenowe między danymi polisami mogą być ogromne. Aby mieć pewność, że wybrałeś najtańszą, a zatem najkorzystniejszą opcję, warto skorzystać  z internetowej porównywarki ofert. Na stronie mfind.pl znajdziesz przejrzysty kalkulator. Aby zyskać dostęp do ogromnej ilości ofert czołowych ubezpieczycieli, wystarczy uzupełnić dane osobowe i dane pojazdu.

 

 

 

 

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

http://datasolutions.com.pl/jaki-lezak-technorattan-wybrac-aby-korzystac-z-pelni-lata/ http://dajplus.pl https://sigmasystem.pl/jak-skutecznie-pozycjonowac-nasz-sklep-internetowy/