Wróżbiarstwo XXI wieku czy wróżki na telefon.

Współczesne wróżbiarstwo w niczym nie przypomina wyobrażeń o tradycyjnej wróżce, przyjmującej anonimowo klientów w zaciszu swojego domu. To prężny biznes z którego usług korzystają wszyscy.

Wróżka uniwersalna

Do wróżki na telefon dzwonią wszyscy. Młode dziewczęta chcące zapytać czy ich wybranek kochać będzie po sam grób, dłużnicy spragnieni nadziei, politycy chcący dowiedzieć się czy wygrają wybory oraz przedsiębiorcy, zapytać o los swoich inwestycji. Pełne przekrój zawodów i warstw społecznych. Z usług wróżek korzysta dziś wedle ostrożnych szacunków trzy miliony Polek i Polaków. Roczne dochody branży ezoterycznej kształtują się na poziomie dwóch miliardów złotych, a wróżbiarstwem zajmuje się w Polsce ponad sto tysięcy profesjonalistów.
 
Z relacji ludzi pracujących w branży nikogo już nie dziwi widok przedstawiciela prężnego i dużego przedsiębiorstwa, który prosi aby postawić mu karty tarota. Niektóre firmy korzystają z pomocy wróżbitów przy dużych inwestycjach, a także przed zatrudnieniem pracowników. Na podstawie fotografii ręki jasnowidz jest w stanie udzielić nam więcej informacji o potencjalnym pracowniku niż niejedno CV. Moda na ten rodzaj usług przyszła do nas z zachodu. Tam rynek ezoteryczny jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków usług i przynosi miliardy euro rocznie dochodu.

About the author

Related