Uszczelnianie okien na zimę

Okna to jeden z podstawowych problemów w przypadku niskiej temperatury w mieszkaniach blokowych czy pomieszczeniach pracowniczych. Za wpadanie zimna do pomieszczenia odpowiada przede wszystkim nieszczelna instalacja okienna. Jakie problemy z oknami najczęściej zgłaszają mieszkańcy lokali mieszkalnych?
Nieszczelna instalacja okienna dotyczy przede wszystkim nieprawidłowego osadzenia okien w ścianie. Niestety, takie problemy są coraz powszechniejsze i są wynikiem braku umiejętności zatrudnionych do tego zadania osób. Często okazuje się, że nie mają one wiedzy jak obchodzić się z nowoczesnymi materiałami do uszczelnień, co również często powoduje problemy.
Zimne powietrze wpada w miejscach złego wyżłobienia dla ram okiennych – nieszczelności powinny być uzupełniane piankami, wiele firm jednak pomija ten element, jednocześnie oferując niższe ceny.

Problem z uszczelkami

W starych oknach najczęstszym powodem przenikania zimnego powietrza są sparciałe uszczelki. Wraz z wiekiem sztywnieją one i kruszą się. Na szczęście uszczelki w oknach można wymienić, jednak powinna zając się tym doświadczona firma, świadcząca usługi montażu okien.
Jeśli zdecydujemy się na wstawienie nowych, nowoczesnych okien, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów – oknar-wroclaw.pl.

About the author

Related