Urządzamy niewielki balkon!

Niewielkie balkony dają wiele możliwości aranżacji – nie pozostawiajmy ich więc, nie przechowujmy na nich niepotrzebnego sprzętu czy rowerów. Zadbajmy o to, aby nasz balkon stał się oazą zieleni i miejscem, gdzie chętnie będziemy spędzać czas po długim dniu w pracy czy w szkole. Od czego zacząć?
Podstawą będzie pokrycie podłogi przyjemnym w dotyku materiałem – najczęściej w tym celu wykorzystywany jest miękki laminat, który możemy przyciąć do rozmiarów balkonowej podłogi. Oczywiście zamiast laminatu możemy zadecydować także o położeniu płytek, jednak jest to zdecydowanie droższe rozwiązanie.
Na balkonie nie może zabraknąć kwiatów. Jeśli nie posiadamy smykałki ogrodniczej wystarczy, że skorzystamy z gotowych sadzonek ziół czy kwiatów takich jak lawenda, goździki czy werbena. Nie potrzebują one wiele pielęgnacji, kwitną zaś długo. Kwiaty posadźmy w eleganckich doniczkach lub też umieśćmy w osłonkach.

Kawa na balkonie? Dlaczego nie!

Nawet niewielki balkon pozwoli na postawienie na nim dwóch krzeseł i małego stoliczka. Takie rozwiązanie to świetna sprawa jeśli lubimy pić kawę w promieniach porannego słońca. Jakie meble wybrać? Producenci dają nam szeroki wybór. Z pewnością warto odpuścić sobie kupno mebli ogrodowych wykonanych z litego drewna: są one ciężkie, zajmują wiele miejsca i bardziej pasują do przestronnych tarasów.

meble ogrodowe

Zestaw Barcelona


Zdecydowanie lepszym pomysłem jest kupno mebli wykonanych z lekkiego aluminium – posiadają one oryginalne bryły i nowoczesny design. Aluminium jest odpowiednio zabezpieczone przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, jak i powstawaniem rdzy. Dzięki temu meble na długo zachowają swój elegancki wygląd!
Źródło fotografii: gardenspace.pl.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION