Urlop w trzygwiazdkowym hotelu pod Warszawą

Spora część Polaków na miejsce spędzania urlopu wybiera północ lub południe kraju. Niewielu z nas docenia uroki Polski środkowej. A to przecież Mazowieckie jest jednym z najbardziej urolnionych województw w Polsce. Piszę o tym, ponieważ agroturystyka cieszy się coraz większą popularnością.

Spędzaj wakacje w ciszy

Planując urlop marzymy o ciszy. Wybieramy, wydaje nam się, spokojne miasteczka, ale po dotarciu na miejsce odkrywamy, jak wielu tam turystów. Samemu wybierając się nad morzem, wydawało mi się, że wioska oddalona od większego miasta o ponad pięć kilometrów będzie cicha. Nie spodziewałem się spotkać tam rzeszy turystów.

Co prawda nie było tam tylu ludzi ilu w Kołobrzegu, ale nie da się ukryć, że i w tak małych miasteczkach jak Karwieńskie Błota swój urlop spędzało wielu z naszych krajan.

Podobnie jest w górach. Wielu z nas obiera za cel Tatry. W sezonie mieszkanie nawet na obrzeżach Zakopanego nie jest dobrym pomysłem, jeśli szukamy ciszy i spokoju. Nawet Bieszczady, które niegdyś były ostoją ciszy, polską głuszą, w ostatnich latach zyskały na popularności. Dzisiaj wybierając się na południowy wschód, na szlakach spotkamy już znacznie więcej turystów.

Gdzie jechać na wakacje?

Rozwiązaniem dla fanów ciszy może być mazowieckie, a dokładniej wioski rozciągające się właściwie w każdą stronę. Agroturystyka pozwala na zaszycie się na wsi, odcięcie się od zgiełku miasta, ucieczkę od ludzi. Co więcej, nawet poza miastem można znaleźć noclegi o wysokim standardie. W Ołtarzewie znajduje się 3-gwiazdkowy Hotel Lamberton (www.hotellamberton.pl).

Rezerwacja pokoju z wanną z hydromasażem, które oferuje Hotel pozwoli połączyć spokój wsi i wygodę.

Dlaczego warto wyjechać do Ołtarzewa?

Ołtarzew położony jest w Ożarowie Mazowieckim. Główną atrakcją turystyczną jest Dworek, którego historia związana jest z rodziną Ryxów, potomków francuskiego emigranta, Franciszka ryxa. Otrzymał on tytuł starosty i herb szlachecki od Stanisława Augusta Poniatowskiego. W trakcie wojny w Dworku Siostry Urszulanki organizowały tajne nauczanie dla dzieci z Ołtarzewa i Ożarowa.

Obecnie we Dworze znajduje się restauracja.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

noclegi augustów torebki ozdobne stomatolog Kraków Nowa Huta