Upał też nie sprzyja kierowcom

Dużo pisze się i mówi o niebezpieczeństwach, które wiążą się z jazdą samochodem zimą, mniej o tym, jaki wpływ mogą mieć na kierowców wysokie temperatury i ostre słońce. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z upałami w samochodzie.

Chroń oczy przed ostrymi promieniami słonecznymi

Ostre słońce nie tylko jest szkodliwe dla naszego wzroku, utrudnia także koncentrację i uważne obserwowanie tego, co dzieje się wokół nas na drodze. Ciężko reagować szybko, gdy słońce nas oślepia i zaburza pole widzenia. Właśnie dlatego latem w aucie zawsze powinniśmy mieć ze sobą okulary przeciwsłoneczne (i to nie w schowku, a na nosie!).

Rób przerwy, bo upał obniża koncentrację

Długotrwałe przebywanie w aucie, które niebezpiecznie przypomina pod względem temperatury piekarnik, jest męczące i znacząco spowalnia nasze reakcje. Rób więc przerwy co dwie, trzy godziny, żeby odetchnąć świeżym powietrzem i napić się wody.

Nie przesadzaj z klimatyzacją

Klimatyzacja to wygoda, która sprawia, że podróże w upalne dni nie są tak uciążliwe. Nie oznacza to jednak, że pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Gwałtowne zmiany temperatury mogą być przyczyną chorób i obniżenia odporności.

Nie zostawiaj dziecka w samochodzie

Nawet kilka minut może być przyczyną tragedii, więc nigdy nie zostawiaj dziecka w samochodzie. Ta sama zasada tyczy się zwierząt. Zaparkowany w słońcu samochód nagrzewa się w zastraszającym tempie!
Chcesz jeździć bezpiecznie? Sprawdź: sklep motoryzacyjny eport2000.pl.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION