Tarot – niezwykłe karty, które mogą zmienić twoje życie

Tarot to karty, które powodują silne emocje. Jedni traktują je jako hochsztaplerkę i sposób na wyciąganie pieniędzy od naiwnych ludzi, inni są wolni od uprzedzeń potrafią dostrzec ich niezwykłą moc. Jeśli też masz otwarty umysł, czytaj dalej i dowiedz się, jak zacząć przygodę z kartami tarota.

Co musisz wiedzieć o tarocie?

Tarot to karty, w których drzemie niezwykła moc i siła. Ale, jak to bywa w przypadku przedmiotów magicznych, niosą też ze sobą pewne zagrożenia, jeśli będziemy je źle lub niepoważnie traktować. Zanim więc zaczniesz swoją przygodę z tarotem, zapoznaj się z naszymi poradami, które przygotują cię na niezwykłe spotkanie z tą magiczną talią.

Jak zacząć z tarotem?

Po pierwsze potrzebujesz talii. Jeśli wydaje ci się, że to banalna kwestia, muszę wyprowadzić cię z błędu. Nie tak łatwo znaleźć talię, z którą od razu znajdziesz nić porozumienia. Zdecydowanie nie polecam kupowania kart przez internet, lepiej odwiedzić stacjonarny sklep ezoteryczny albo targ staroci i przed ostatecznym wyborem dotknąć talii, starając się wyczuć, czy rzeczywiście nadaje się ona dla ciebie. Ale uwaga – nie każda używana talia jest bezpieczna! Niektóre niosą ze sobą historię i energię poprzedniego właściciela i wcale nie będą chciały „służyć” komuś innemu. Jeśli dotykając używanej talii poczujesz, że coś nie tak, nie kupuj jej, mając nadzieję, że jakoś się dogadacie. Całkiem prawdopodobne, że nigdy nie znajdziecie nici porozumienia, a karty niezadowolone z twojej obecności będą starały się wprowadzić cię w błąd albo udzielać niejasnych lub sprzecznych ze sobą odpowiedzi. Mogą nawet starać się działać na twoją szkodę, więc jeśli nie jesteś przekonana do jakiejś talii, nie korzystaj z niej.
Jeśli masz już swoją talię, najwyższy czas na zapoznanie się z kartami. Nie oczekuj, że od razu się będziecie rozumieć w pół słowa. I ty, i one musicie się do siebie przyzwyczaić. Warto zacząć od przejrzenia talii bez czytania znaczenia kart. Ot, po prostu przypatrz się grafiką, które na poszczególnych kartach się znajdują, i zastanów się nad tym, z czym ci się kojarzą. Na książkowe definicje jeszcze przyjdzie pora.
Możesz też rozłożyć karty na stole w swoim mieszkaniu, żeby spróbować się z nimi oswoić. Niech przez cały dzień poleżą na widoku, a ty w międzyczasie zacznij się przygotowywać do ich obecności w swoim życiu.

Pierwsze wróżenie

Na sam początek proponuję wyciągnąć tylko jedną kartę – na bardziej skomplikowane układy przyjdzie jeszcze czas. Pamiętaj tylko, żeby dokładnie przetasować talię, skupiając się i starając wyciszyć umysł. To właśnie ta karta będzie kartą twojego dnia. Spróbuj sama odgadnąć jej znaczenie, a następnie sprawdź definicję. Jeśli będą mocno się pokrywały, jesteś na dobrej drodze!
Czytaj więcej na tarot.net.pl.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION