Taras naszych marzeń

Brak ogrodu nie jest powodem, przez który musimy rezygnować z filiżanki kawy na świeżym powietrzu. Możliwość zaaranżowania tarasu daje szansę na stworzenie własnej, zielonej przestrzeni, również w centrum miasta. Wystarczy kilka dopasowanych mebli i dodatków, aby miejsce to zyskało na estetyce. Co wybrać?

Określ potrzeby i znajdź odpowiednie meble ogrodowe

Przede wszystkim warto krytycznym okiem spojrzeć na nasz taras, uprzątnąć go i przygotować do planowanych zmian. Szukając odpowiednich mebli ogrodowych pamiętajmy o tym, że ich wielkość nie może utrudniać poruszania się po powierzchni tarasu. Wśród rekomendowanych rozwiązań wylicza się stolik tarasowy, na którym bez trudu zmieścimy filiżanki z kawą czy herbatą. Obok stolika wystarczy postawić 2 lub 3 krzesła czy fotele i kącik wypoczynkowy jest gotowy!

Szukając mebli ogrodowy pamiętamy o tym, aby były one funkcjonalne: wygodne, eleganckie, ale też wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia i działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Miejmy na uwadze, że meble będą wystawione na działanie słońca, wilgoci, kurzu. Decydując się na meble wykonane z wysokiej jakości tworzyw możemy mieć pewność, że będą one cieszyć nasze oczy długie lata.

Zacieniona strefa relaksu

Jak zabezpieczyć się przed silnym słońcem podczas wypoczynku na tarasie? Możliwości są dwie: parasol ogrodowy lub nowoczesna pergola. Klasyczne parasole dostępne są dzisiaj w odświeżonej wersji: producenci proponują nam modele o czaszach z tkanin poliestrowych, odpornych zarówno na słońce, jak i deszcz. Pergola tarasowa to konstrukcja na której umieszcza się ruchomy dach. W zależności od potrzeb dach może być złożony lub rozłożony. Nowoczesne pergole w prosty sposób odmienią wygląd tarasu i sprawią, że miejsce to stanie się piękne!

 

 

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

http://yourpbc.org/szkolenie-social-media-twoja-szansa-na-kariere/ zobacz tu http://swiatliteracki.com.pl/jak-panstwo-niemieckie-wspiera-pracownikow/