Jaka szafa do naszego przedpokoju?

Wybór szafy to jeden z trudniejszych dylematów stojących przed nami w czasie urządzania nowego mieszkania. Warto pamiętać, że szafa powinna być przede wszystkim funkcjonalna – nie kupujmy konkretnego modelu tylko dlatego, że akurat podoba nam się jej design. Myślmy przyszłościowo i zastanówmy się, jaki rodzaj mebla okaże się najbardziej dopasowany do naszych potrzeb.

Szafa na wymiar?

Współcześnie najpopularniejszymi szafami są te tworzone na wymiar i z możliwością samodzielnego zaprojektowania ich wnętrza. Szafy takie stosowane są najczęściej w sypialniach oraz przedpokojach. W przypadku tego drugiego pomieszczenia problem jest podwójny – przedpokoje to niewielkie powierzchnie, najczęściej bez dostępu do naturalnego światła. Warto pomyśleć o tym, jaką szafę wykorzystać i jednocześnie nie przytłoczyć wnętrza optycznie. W przedpokojach sprawdzą się szafy 5-drzwiowe, niezwykle obszerne, ale jednocześnie zaskakujące opływowymi liniami. Szafa taka bez problemu pomieści nie tylko odzież wierzchnią, dodatki galanteryjne, ale również obuwie. Warto też wykorzystać jej dno na umieszczenie tam dodatkowych pojemników na dowolne przedmioty.
Przechowywać możemy również w pawlaczach – system ten upowszechniony został w czasach PRL. Pawlaczami nazywano półki podwieszane pod sufitem, najczęściej właśnie w przedpokojach.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION