Stylowy salon w kilku krokach

Salon to reprezentacyjna część każdego domu, gdzie zapraszamy gości oraz spędzamy wolny czas. To, w jaki sposób zaaranżujemy swój salon, wpływa na obraz całego mieszkania. Mamy dla Ciebie kilka rad, które pomogą Ci stworzyć piękne i atrakcyjne wnętrze!

Ponadczasowe rozwiązania

Zanim zdecydujesz się na gruntowne zmiany warto zastanowić się, czy aby na pewno pulsująca czerwień albo żywa zieleń są dobrymi kolorami do salonu. Lepiej stawiać na uniwersalne i klasyczne rozwiązania, które nie wyjdą z mody wraz z nadchodzącym nowym sezonem. Jasne ściany i delikatna podłoga są najlepszym tłem, na którym możesz stworzyć wymarzoną scenerię. Subtelne barwy nie dość, że rozjaśniają przestrzeń  i powiększają pokój, to współgrają z każdym fasonem mebli. Niezwykle elegancko prezentują się monochromatyczne zestawienia, ale ciemna kanapa w odcieniach granatu również będzie wyglądać ciekawie, przełamując i ożywiając kompozycję!

Meble

O charakterze naszego salonu decydują w ogromnej mierze meble. My zwróciliśmy szczególną uwagę na modele o prostej, oszczędnej formie. Meble industrialne wprowadzają do wnętrza niebanalny klimat rodem ze starej, opuszczonej fabryki. Ideą industrialnego stylu jest maksymalna prostota i surowość materiałów, dlatego główną rolę w projektach stołów i regałów odgrywa beton, metal, szkło i surowe drewno. Biblioteczka stworzona na prostych półkach zajmujących większą część ściany, albo stolik pod telewizor z geometrycznymi, metalowymi nogami będzie funkcjonalnym i atrakcyjnym elementem.

Dodatki

Przemyślane dodatki mogą dodać uroki nawet bardzo prostemu wnętrzu. Duże poduchy, ciekawe lampy i obrazy na ścianach to uniwersalne dodatki, które nigdy nie wyjdą z mody. Ponadto, warto wprowadzić do swojego salonu trochę naturalności – kwiaty w doniczkach to pozycja obowiązkowa!

About the author

Related