Dom i Wnętrze

Stół ogrodowy drewniany – jaki wybrać?

 

Stół ogrodowy drewniany jest uniwersalnym wyposażeniem pasującym do każdego ogrodu, zarówno tego inspirowanego stylistyką sielskiej wsi, jak i nowoczesnej przestrzeni urządzonej w duchu najświeższych trendów. Wydawać by się mogło, że wybór drewnianego stołu nie jest skomplikowanym zadaniem. Nic bardziej mylnego! Aspekt wizualny nie jest jedynym czynnikiem, którym powinniśmy się kierować podczas zakupów. Ogromny wpływ na jakość mebla ma rodzaj drewna. Który gatunek sprawdzi się w ogrodzie najlepiej? Sprawdź!

Stół ogrodowy drewniany – niezawodna teczyna

Meble z drewna tekowego cieszą się dużym uznaniem producentów mebli ogrodowych, łazienkowych i kuchennych. Egzotyczny surowiec, w odróżnieniu od europejskich gatunków, nasycony jest kwasem krzemowym i substancjami oleistymi. Specyficzny skład sprawia, że drewno tekowe jest nieprzeciętnie twarde, odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, woda, mróz i wysoka temperatura, a nawet ostre środki chemiczne.

Pamiętaj o tym, że stół ogrodowy drewniany wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Aby nowy mebel w nienagannym stanie służył w ogrodzie przez wiele lat, należy regularnie impregnować go specjalnym olejem. Z czasem na drewnie tekowym może osadzić się srebrzysty nalot. Nie jest to jednak wada, a wynik naturalnych procesów.

Drewniane stoły i meble rattanowe Vimine – postaw na jakość!

Wysokiej jakości, solidny stół ogrodowy drewniany znajdziesz w katalogu marki Vimine – producenta specjalizującego się w wytwarzaniu ekologicznych mebli i dodatków ogrodowych z egzotycznych surowców. Co ważne, wszystkie stoły tekowe i meble rattanowe Vimine wytwarzane są w całości ręcznie.

 

 

Możesz również polubić…