Spełnij swoje marzenia i ukończ kurs spadochronowy?

Skakaliście już kiedyś na spadochronie podczas skoków tandemowych i koniecznie chcecie wrócić do tego pięknego zajęcia? Jest to zrozumiałe następstwo spróbowania tego niezwykłego zajęcia. Dlatego wszyscy entuzjaści tego zajęcia mogą przejść profesjonalny kurs spadochronowy, który pozwoli im na samodzielne i bezpieczne skakanie.

Dwie możliwości nauki skakania ze spadochronem…

Przed kursem możemy wybrać dwie opcje kursu spadochronowego. Jedną z nich jest tradycyjne skakanie przy użyciu metody na tzw. linię desantową. Ta metoda szkolenia jest wykorzystywana również od wielu dziesięcioleci w szkoleniu armii, ze względu na jej charakter zakładający szybki desant żołnierzy. Takiego szkolenie zaczynamy na wysokości około 1000 metrów i polega na natychmiastowym otwarciu spadochronu po wyskoczeniu z samolotu.
Inną dużo bardziej popularna formą nauki skoków1 jest kurs spadochronowy przeprowadzany według amerykańskiej szkoły zwanej Accelerated Freefall zwany AFF. Jego główną zaletą i gratką dla wielu kursantów jest zdecydowanie bardzie rozbudowany lot od tradycyjnego modelu. Początek skoku zaczyna się nawet na 4000 metrów, co daje możliwości swobodnego lotu naszego ciała w powietrzu bez potrzeby natychmiastowego otwierania spadochronu. Taki lot może trwać nawet minutę, po czym musimy otworzyć nasz spadochron.

Czy to jest dostępne dla każdego?

Zdecydowana większość ludzi może skakać ze spadochronem, jednak dla zachowania odpowiedniej dozy bezpieczeństwa przed przystąpieniem do kursu należy przejść odpowiednie badania lekarskie, które wyeliminują wszelkie przeciwwskazania do wykonywania tego typu sportu.
Niestety osoby z chorobami serca, epilepsją oraz zaburzeniami oddechu nie mogą skakać ponieważ, podczas lotu może wystąpić nawet bezpośrednie zagrożenie życia. Inny wymóg mówi o odpowiedniej wadze skoczka spadochronowego, która nie powinna przekraczać 120kg. Pamiętajmy, że na dużych wysokościach występują ekstremalne warunki dla ludzkiego organizmu i trzeba to mieć na uwadze, dla naszego dobra.

Bezpieczny sprzęt spadochroniarza to podstawa…

Aby nasz kurs spadochronowy przebiegał wg najwyższych standardów bezpieczeństwa, szkółki używają jedynie sprawdzonego sprzętu, posiadającego wszystkie niezbędne atesty i zabezpieczenia. Dlatego w jego zapleczu muszą się zawsze znaleźć takie elementy jak główny i zapasowy spadochron oraz system awaryjnego otwarcia, który reaguje na zbyt długie nie otwieranie się naszego spadochronu. Dzięki tym elementom nasze skakanie będzie nie tylko ekscytujące ale i w pełni bezpieczne.
Tekst powstał we współpracy ze Strefą Silesia z Gliwic

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION