Skok tandemowy

Życie wielu z nas nie zawsze pozwala nam na doznanie niesamowitych oraz niesamowitych chwil. Nic więc dziwnego, że ciągle poszukujemy coraz to nowszych rozwiązań dających nam zastrzyk adrenaliny. Dla jednych będzie to na przykład windsurfing, a dla innych skoki tandemowe. Musimy jednak pamiętać o tym, że dopóki nie będziemy mieli odpowiednich certyfikatów oraz umiejętności – nie będziemy mogli samodzielnie skoczyć ze spadochronu. Pozostaną nam więc skoki z certyfikowanym instruktorem skoków ze spadochronem.

Dla kogo są skoki spadochronowe? Kto może, a kto nie powinien skorzystać z tego typu rozrywki?

Skoki spadochronowe jest to naprawdę bardzo dobry sposób na spędzenie wolnego czasu, musimy jednak pamiętać o tym, że nie każdy może sobie pozwolić na tego typu ”rarytasy”. Osoby cierpiące na padaczkę muszą sobie niestety bardzo wiele w życiu odmówić. Nie mogą także skakać ze spadochronem, ponieważ mogą dostać ataku w trakcie skoku. Ponadto ten, kto ma problemy z oddychaniem (inne powietrze oraz ciśnienie w powietrzu) oraz z kręgosłupem (duża prędkość i szarpnięcie przy otworzeniu spadochronu) nie powinien skakać tandemem. Jest to niesamowicie przykre, ale lepiej zadbać o swoje zdrowie i korzystać z innego rodzaju przyjemności i zrobić coś innego. Bezpieczeństwo powinno być dla nas najważniejszą rzeczą, a nie pokazanie się na przykład w Internecie.

Czy warto jest skorzystać ze skoków tandemowych?

Moim zdaniem (jeśli nie cierpimy na żadne choroby) warto jest skakać ze spadochronem. Są to niezapomniane momenty naszego życia, które będziemy wspominać naprawdę długo i ze łzami w oczach. Najczęściej takie tandemowe skoki są zamawiane na różnego rodzaju okazje, dlatego są niemalże niepowtarzalne.

Gdzie znajdziemy przedsiębiorstwa zajmujące się skokami tandemowymi?

Przedsiębiorstwa, które organizują skoki tandemowe są dostępne niemalże w każdym większym mieście. Jeżeli nie mamy pewności gdzie znajduje się taka firma w naszym pobliżu – możemy sprawdzić to w Internecie albo w gazecie. Dużo firm reklamuje się w gazetach, więc nie ma problemu ze znalezieniem takiego przedsiębiorstwa. Warto jest zatem skorzystać z tego typu rozrywki. Jeżeli nie posiadasz żadnych przeciwwskazań – skacz.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefy

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION