Sezonowa praca za granicą – warto?

Znaczna część osób wykorzystuje wakacyjną przerwę od zajęć na studiach czy dłuższy urlop w pracy na podreperowanie budżetu. Popularnym sposobem na zarobienie niemałej sumki jest wyjazd do pracy poza granice Polski. Czy warto zdecydować się na taki krok? Sprawdź nasze rady!

Zarobki i świadczenia

Jednym z najważniejszych powodów, dla którego większość emigrantów decyduje się szukać szczęścia poza ojczyzną, są oczywiście wysokie zarobki. Niemiecki pracodawca oferuje stawki kilkukrotnie wyższe niż te, które możemy otrzymać za wykonanie tej samej pracy w Polsce. Najbardziej cenioną grupą zawodową są wykwalifikowani przedstawiciele branży technicznej. Praca w zachodnich krajach umożliwia również możliwość korzystania z atrakcyjnych pakietów socjalnych.

Nauka języka

Pracę za granicą można potraktować również jako przyspieszony, intensywny kurs językowy. Kilka miesięcy spędzonych w międzynarodowym środowisku w obcym kraju stwarza idealne warunki do podszlifowania praktycznych zwrotów i konwersacji.

Legalna praca popłaca

Pamiętaj, że nielegalna praca bez umowy jest dużym ryzykiem. Zanim zdecydujesz się na nawiązanie współpracy z daną firmą dokładnie sprawdź, czy potencjalny pracodawca gwarantuje uczciwe warunki. Pracując na podstawie legalnych umów, nie tylko otrzymasz od państwa należną ochronę, ale również będziesz mógł liczyć na zwrot podatku po powrocie do kraju. Rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce nie jest skomplikowane. Co więcej – nie musisz robić tego samodzielnie. W większych miastach działają biura wyspecjalizowane w międzynarodowym prawie podatkowym. Doświadczeni księgowi pomogą Ci skompletować wszystkie dokumenty, wyjaśnią problematyczne kwestie (na przykład zależności między pobieraniem Kindergeld a 500 plus) oraz poinformują o przysługujących ulgach.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

http://enamoralarte.com/pomoc-adwokata-podczas-rozwodu/ http://researchmarket24.com/garnki-noze-i-patelnie-co-wybrac/ http://castle-cgi.com/urzadzenie-do-kriolipolizy-cooltech/