Samodzielne wykonanie hybrydy – krok po kroku

Zamiast co trzy godnie zapisywać się do kosmetyczki na paznokcie hybrydowe, lepiej nauczyć się je robić samodzielnie – i oszczędzać w ten sposób zarówno pieniądze, jak i czas. Nie jest to zresztą trudne. Wystarczy mieć zestaw do manicure hybrydowego, podstawową wiedzę teoretyczną oraz godzinę wolnego czasu.

Etap 1 – przygotowywanie paznokci

Najpierw paznokciom należy nadać odpowiedni kształt. Można go wybrać samodzielnie, w zależności od własnych preferencji, albo wspomóc się tutaj naturalnym wyglądem płytki – forma występującej na niej białej części określa najlepszy kształt dla paznokci.

Po wypiłowaniu paznokci płytkę należy zmatowić, przecierając ją bardzo delikatnie bloczkiem polerskim. Następnie będzie ona wymagać odtłuszczenia. Płyn przeznaczony do tego celu należy wylać na bezpyłowy wacik i następnie przetrzeć nim wszystkie paznokcie.

Etap 2 – malowanie

Pierwsza warstwa zostanie utworzona przez bazę. Niewielką jej ilość należy rozprowadzić równomiernie na całej płytce paznokcia. Nie wolno jednak dopuścić do tego, by przedostała się ona na powierzchnię skórek. Jeżeli bowiem do tego dojdzie, nałożony później lakier kolorowy rozleje się wokół paznokci na skutek utwardzania go pod lampą.

Oczywiście każdy zestaw do manicure hybrydowego zawiera również kolorowe lakiery, dlatego gdy baza pojawi się już na płytce, to po te produkty należy sięgnąć. Jaśniejsze barwy zazwyczaj nie kryją paznokci w stu procentach przy pierwszej warstwie, dlatego trzeba je nałożyć dwukrotnie, czasem nawet trzykrotnie. Każdą warstwę należy utwardzić. A na samym końcu pokryć paznokieć top coatem i również przytrzymać go pod lampą.

Etap 3 – oczyszczanie i pielęgnacja

Wykonany manicure będzie delikatnie się kleić. Zwykła woda nie zredukuje tego efektu, dlatego po całym zabiegu paznokcie należy przetrzeć raz jeszcze odtłuszczaczem. Usunie on z płytki kleistą warstwę, pozostawiając ją idealnie czystą i lekko zmatowioną.

Nierzadko w zestawach do manicure hybrydowego pojawiają się produkty przeznaczone do pielęgnacji paznokci. Lakiery hybrydowe mogą bowiem przesuszać i płytkę, i otaczające ją skórki. Z tego względu po wykonanym zabiegu zaleca się nałożenie grubszej warstwy oliwki lub zwykłego kremu do rąk.

Zestaw do manicure hybrydowego znajdziesz w sklepie Chiodo.pl

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

noclegi augustów torebki ozdobne stomatolog Kraków Nowa Huta