Rossignol – potentat narciarski, który inwestuje w rowery

Mało która firma produkująca dobrej jakości sprzęt narciarski, może pochwalić się tak dużą popularnością, co Rossignol. Na chwilę obecną, to właśnie narty Rossignol są jednymi z najpopularniejszych na stoku. Co jednak ciekawe, marka ta zaczyna wchodzić na wcześniej niedostępne dla niej rynki.

Za co kocha się Rossignola?

Narty Rossignol są uwielbiane (i wybierane) przez wielu narciarzy właśnie ze względu na ciekawy styl jazdy, dopasowanie do różnych grup narciarzy a także innowacje techniczne i wygodę. To jednak nie wszystko. Nadal jest to potentat, który obecny jest nie tylko na rynku „opanowanym” przez amatorów, ale też wśród użytkowników profesjonalnych, dla których narciarstwo jest sposobem na życie.

Producent nart Rossignol jest też jednym z niewielu podmiotów na rynku, dla którego liczą się nowatorskie rozwiązania. Specyficzny krój nart, czy też zaimplementowanie w nich wygodnych i czytelnych (a poza tym odpornych) wyświetlaczy LCD, to kolejny powód, dla którego warto korzystać z rozwiązań przezeń oferowanych.

Narty to nie wszystko!

Rossignol nie byłby jednak sobą, gdyby nie fakt, że coraz częściej wchodzi on na rynki, które – pozornie – nie mają nic wspólnego z narciarstwem. Tak jest na przykład w kontekście kolarstwa. Otóż marka ta całkiem niedawno zdecydowała się na zakup jednej w istotniejszych firm rowerowych, zajmujących się nie tylko sprzedażą konkretnych modeli, ale też produkcją i dystrybucją części do nich.

Czy to oznacza, że narty Rossignol znikną z rynku? Oczywiście, że nie. Po prostu marka ta wykorzystuje w ten sposób aktualną sytuację rynkową. Nie ma co ukrywać – coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie nart Rossignol niż na ich zakup. Dlatego wejście na rynek rowerowy jest ryzykowną, ale jednak opłacalną inwestycją.

Co to oznacza w praktyce?

Wejście Rossignola na rynek rowerowy to prawdziwa rewolucja, jeśli chodzi o dotychczasowe posunięcia czołowych producentów sprzętu narciarskiego. Na szczęście ruch ten nie ograniczy się wyłącznie do pojawienia się napisu Rossignol na ramach wielu dobrych marek rowerów. Największe znaczenie będzie miał tu transfer technologii.

Nie ma co się oszukiwać. Rozwiązania oferowane w nowoczesnym narciarstwie mogą doskonale sprawdzić się na rynku rowerowych. Mowa tutaj zwłaszcza o sposobach zwiększenia dynamiki roweru, poprawie własności przenoszenia drgań a także o aerodynamice. Oczywiście transfer ten będzie zachodził w obydwie strony, z czego skorzystają zarówno rowerzyści, jak i miłośnicy sportów narciarskich.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty rossignol agasport.com.pl.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

http://ladnytaras.pl http://teldomains.pl/polskie-winnice-w-poszukiwaniu-wyjatkowego-smaku/ http://study-abroad.pl/jak-zdobyc-prace-w-agencji-marketingowej/