Przygotuj swoją skórę na lato

Lato, które niedawno nadeszło zachęca nas do odsłaniania ciała. Promienie słoneczne malują złotą opaleniznę na ciele, ale niestety nie u każdego. Wpływa na to wiele czynników. Przede wszystkim nasza karnacja, ale również to, jak długo i w jaki sposób wystawiamy się na działanie promieniowania słonecznego. Nie wspominając o wyborze, którym są kosmetyki służące do opalania, jak i po opalaniu.
Osoby o bardzo jasnej karnacji, wręcz mlecznej skórze najczęściej wystawiając się na słońce i to w długim czasie, kończą na spalonej, spieczonej i czerwonej skórze. Ten typ jest najbardziej narażony na niekorzystne działanie promieniowania słonecznego, a co za tym idzie, zwiększone ryzyko zachorowań na raka skóry. Wysoki filtr to obowiązek. A w przypadku wyjazdów nad wodę, nie tylko krajowych, ale i zagranicznych koniecznością staje się ochrona ciała balsamem o najwyższym filtrze. Nawet po krótkim czasie ekspozycji jesteśmy w stanie zauważyć, że nasza skóra nie jest już blada, a wręcz przeciwnie. Im dłużej opalamy się bez skutecznej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem, tym gorszymi konsekwencjami przypłacimy takową decyzję.
Balsam do opalania powinien zawierać filtry nie tylko działające przeciw UVA, ale również UVB na często nie zwracamy uwagi. Na opakowaniu koniecznie trzeba spojrzeć na informację odnośnie zawartych filtrów, a nie tylko i wyłącznie faktor SPF. Nie mniej ważnym wyborem jest balsam po opalaniu. Skóra narażona na długie i intensywne działanie promieni słonecznych staje się wrażliwa, przesuszona, a nawet podrażniona, co da się zauważyć, w szczególności po kąpieli. Balsam po opalaniu powinien zawierać w sobie substancje dość intensywnie nawilżające oraz regenerujące. Do tego można znaleźć na rynku produkty, które oferują efekt chłodzenia, jeśli skóra jest nieco podrażnioną przez zbyt długie opalanie. Dla utrwalenia pożądanych efektów sprawdzą się balsamy zaopatrzone w złote, mieniące się drobinki, które zarówno podkreślają opaleniznę, jak i sprawiają, że dodaje nam ona uroku osobistego nie tylko tuż po powrocie z wakacje, ale znacznie dłużej.
Produktów do opalania oraz po opalaniu jest całe mnóstwo i można je zakupić nie tylko w drogeriach, ale także zwykłych marketach, a nawet w aptekach. Pierwszym krokiem do dobrego zakupu jest więc określenie fototypu, jaki posiadamy. Wzięcie pod uwagę miejsca, w jakie wyjeżdżamy, bo im dalej i cieplej, tym wyższy faktor SPF będzie pożądanym. Do tego wodoodporność i zaopatrzenie w składniki odżywiające skórę, która wreszcie dojrzała słonecznie promienie.
Zabezpiecz swoją skórę przed słońcem produktem Farmony

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION