Przydomowa oczyszczalnia ścieków – czy to dobra inwestycja?

Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na stworzenie przydomowej oczyszczalni ścieków. To doskonałe rozwiązanie dla gospodarstw, w których żyje od 4 do 6 osób. Obecność oczyszczalni znacząco obniża rachunki za ścieki, jak też wpływa na znaczące zmniejszenie ilości toksycznych substancji przedostających się do środowiska. Czy obsługa oczyszczalni jest trudna?

Oczyszczalnia przydomowa – kilka faktów

Przydomowe oczyszczalnie tworzone są przez wyspecjalizowane firmy i montowane przez jej pracowników. W trakcie montażu klienci dowiedzą się wszystkiego co istotne, związanego z budową, konserwacją oraz użytkowaniem oczyszczalni. Niezwykle ważne jest, że sama oczyszczalnia nie wpływa wizualnie na najbliższe otoczenie domu. Jest ona odpowiednio zabezpieczona przed działaniem czynników atmosferycznych czy też osób niepowołanych. Oczyszczalnia zamykana jest na szczelne wieko, dodatkowo zabezpieczone kłódką. Dzięki temu możliwe jest także jej przewożenie bez obawy, że zawartość wydostanie się na zewnątrz.
Jak czytamy na prox.info.pl, przydomowe oczyszczalnie ścieków stosowane są najczęściej w domostwach umiejscowionych na terenach nieuzbrojonych, pozbawionych dostępu do klasycznej kanalizacji. Dodatkowo sprawdzają się również doskonale na terenach górskich, np. w domkach letnich.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION