Przechowywanie materiałów żrących oraz niebezpiecznych

W Polsce funkcjonuje coraz więcej zakładów produkcyjnych, które borykają się z problemem odpadów toksycznych. Do niedawna przedsiębiorstwa takie były zmuszone dopasować swój grafik pracy do firm wywożących zanieczyszczenia i utylizujących je w bezpieczny sposób. Obecnie sytuacja ta się zmieniła – głównie za sprawą nowoczesnych zbiorników do przechowywania substancji żrących i trujących. Gdzie je znaleźć? Jak działają?

Profesjonalne zbiorniki przemysłowe

Rozwiązaniem problemu dłuższego przechowywania toksycznych odpadów jest zastosowanie odpowiednio dobranego zbiornika przemysłowego. Docelowo mają one znacznie szersze zastosowanie: mogą być wykorzystywane jako zbiorniki na wodę, zbiorniki technologiczne, mieszalniki, zbiorniki do galwanizacji. Zbiorniki tworzone do przechowywania toksycznych związków posiadają budowę płaszczową: oznacza to, że wewnątrz jednego zbiornika znajduje się drugi, a pomiędzy nimi jest grodź, która będzie stanowiła zabezpieczenie w przypadku niekontrolowanego wycieku.
Zbiorniki na odpady toksyczne pozwalają na znaczne usprawnienie codziennych procesów przetwórczych Sprawdzają się przede wszystkim w zakładach galwanizacyjnych, chemicznych, farmaceutycznych.
Źródło: prox.info.pl

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION