Jak prawidłowo ubrać się do jazdy motocyklem?

Sporty motocyklowe są coraz popularniejsze w Polsce – świadczy o tym ilość motocyklistów na polskich drogach oraz na licznych zlotach miłośników dwóch kółek. Jak grzyby po deszczu rosną kolejne autoryzowane sklepy znanych marek motocyklowych, oferujące nie tylko szybkie i piękne maszyny, ale i wysokiej klasy ubrania i dodatki dedykowane motocyklistom. Jakie ubranie dobrać, aby podczas jazdy czuć się komfortowo, ale przede wszystkim bezpiecznie? Warto przyjrzeć się ofercie producentów z bliska.

Jaki kombinezon?

Największym wydatkiem jest kupno kombinezonu motocyklowe. Są one tworzone zarówno w tkanin (np. kordura), jak i naturalnych skór (najczęściej bawolich). Każdy z tych materiałów ma swoje zalety – skóra jest niezwykle odporna na ścieranie, chroni w razie upadków, tworzywa takie jak kordura wspomagają przepływ powietrza i wentylowanie ciała podczas wielogodzinnej jazdy. Kombinezony mogą być wykonane jako jedna część lub też składać się ze spinanych ze sobą spodni i kurtki. Kombinezony mogą posiadać wszyte wewnątrz ochraniacze (na kolanach, łokciach, na plecach) lub też zaistnieje konieczność ich osobnego dokupienia. Kombinezony powinny przylegać do ciała, jednak nie krępować ruchów.
Niezbędne są również odpowiednie buty – ich zadaniem jest ochrona konkretnych części stopy: pięty, palców. Buty motocyklowe najczęściej sięgają za kostkę lub tuż przed kolano – w zależności od rodzaju aktywności motocyklowej. Buty wysokie zalecane są motocyklistom torowym, niskie – dla jazdy turystycznej.
Konieczne będą rękawice – tu również mamy szeroki wybór. Najlepsze będą rękawice wykonane ze skóry bydlęcej z dodatkowymi protektorami znajdującymi się na kościach. Możliwe jest wybranie też rękawic z grubej tkaniny, które pozwolą na wentylację skóry dłoni.
Sklep motoryzacyjny Eport2000 oferuje wiele interesujących rozwiązań dla motocyklistów.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION