Praktyczne sposoby na przechowywanie roweru w mieszkaniu

Jazda na rowerze to przyjemny sposób na spędzanie czasu, a także aktywność, która jest bardzo korzystna dla zdrowia. Niestety posiadanie jednośladu jest związane również z różnymi problemami. Jednym z nich jest praktyczne i wygodne przechowywanie takiego pojazdu.

Rower w mieszkaniu

Istnieje kilka różnych rozwiązań pozwalających na przechowywanie jednośladu, na przykład wieszak na rowery. Wielu osobom brakuje pomysłu na to, co zrobić z rowerem, który często po prostu stoi pod ścianą w przedpokoju lub kuchni, blokując przejście przez korytarz, czy utrudniając dostęp do szafy.
Najlepiej znaleźć miejsce dla roweru w praktycznym schowku, jednak nie w każdym mieszkaniu można wygospodarować wystarczająco dużo przestrzeni na ten cel. W takiej sytuacji warto jest zastanowić się nad powieszeniem jednośladu na ścianie lub podwieszeniem go na suficie przy pomocy odpowiednich haków.

Wieszak na rowery – praktyczne rozwiązanie

Przy wyborze sposobu przechowywania roweru należy zwrócić uwagę na to, aby jednoślad nie zawadzał w komunikacji, nie blokował dostępu do szaf, ani nie brudził podłóg oraz ściany. Taki efekt można osiągnąć między innymi dzięki wykorzystaniu funkcjonalnego wieszaka na rower.
Podwieszenie roweru na ścianie lub na suficie będzie praktycznym rozwiązaniem, które pozwoli na zaoszczędzenie miejsca. Jednocześnie jednoślad może stać się ciekawym elementem wystroju. Dobry wieszak na rowery pozwoli na bezpieczne i wygodne podwieszenie pojazdu w wybranym miejscu oraz zdejmowanie go w dowolnej chwili. Dzięki temu rower będzie zawsze pod ręką.

Jaki wieszak wybrać?

Przy wyborze wieszaka na rower warto zwrócić uwagę na jego nośność. Ten parametr musi być dopasowany do ciężaru roweru. Jednocześnie najlepiej wybrać rozwiązanie, które będzie stosunkowo łatwe w montażu. Warto także sprawdzić, czy wybrany wieszak nie zarysuje roweru w czasie wieszania lub zdejmowania.
Rower można podwiesić na kilka różnych sposobów – pionowo lub poziomo, na ścianie i na suficie, a także za koła, ramę lub siodło. Dlatego bez problemu uda się dobrać rozwiązanie, które zapewni dużą funkcjonalność, estetyczny wygląd oraz zabezpieczy rower przed uszkodzeniem w czasie przechowywania.
Wieszak na rower to praktyczne rozwiązanie, które polecane jest przede wszystkim w przypadku małych mieszkań. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wykorzystać je także tam, gdzie jest więcej przestrzeni. Rower zawieszony na ścianie może być również ciekawym elementem aranżacji wnętrza, pod warunkiem, że uda się go skomponować zresztą wystroju.
Artykuł powstał we współpracy z Calus-P oferującą wieszaki i stojaki na rowery

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

ortodoncja katowice apartamenty w Szczawnicy