Zdrowie i Uroda

Poznaj zabiegi alternatywne dla chirurgicznego liftingu twarzy

Przy pomocy skalpela można niemal dowolnie zmieniać wygląd swojej twarzy. Wymaga to jednak dużych nakładów finansowych i rekonwalescencji. Mało kto chce od razu decydować się na radykalne zmiany i poddawać się inwazyjnym procedurom chirurgicznym. Dlatego powstały zabiegi medycyny estetyczne, które w sposób mniej inwazyjny pozwalają na wyraźną poprawę napięcia skóry oraz jej widoczne odmłodzenie.

Lifting rozpuszczalnymi nićmi

Jednym ze sposobów na uzyskanie efektów zbliżonych do liftingu chirurgicznego jest zabieg przy użyciu specjalnych, samorozpuszczalnych nici liftingujących. Wprowadza się je śródskórnie, podskórnie lub domięśniowo przy pomocy cienkiej kaniuli. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Nici liftingujące tworzą pod skórą swoisty stelaż, który podnosi tkanki i utrzymuje je w optymalnej pozycji przez długi czas. W miejscach ich aplikacji tworzy się większa ilość kolagenu i kwasu hialuronowego, dzięki czemu efekty liftingu twarzy utrzymują się nawet po ich rozpuszczeniu. Specjaliści z Kliniki La Perla Lubin polecają zabiegi nićmi osobom między 30 a 40 rokiem życia w celu redukcji drobnych zmarszczek i profilaktycznie, aby spowolnić proces starzenia się skóry. Lifting nićmi przeznaczony jest również dla osób po 40 roku życia, ponieważ umożliwia zniwelowanie nawet głębokich zmarszczek i znacznych zwiotczeń skóry. Efekty zabiegu utrzymują się nawet przez 3-5 lat. Skuteczność liftingu zależy od stanu wyjściowego skóry oraz indywidualnej reakcji organizmu na zastosowane nici.

Endolifting twarzy falą radiową

Podobny efekt liftingu bez skalpela można uzyskać po zabiegu endoliftingu. Jest to metoda iniekcyjna, która polega na wprowadzeniu pod skórę cienkiej kaniuli, emitującej monopolarną i bipolarną falę radiową. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu nasiękowym. Pod wpływem działania fali radiowej dochodzi do intensywnego podgrzania głębokich warstw skóry. Podczas procedury temperatura tkanki kontrolowana jest przy pomocy kamery termowizyjnej. Kontrolowane uszkodzenia termiczne przyczyniają się do skrócenia włókien kolagenowych oraz pobudzenia fibroblastów do wytworzenia dużej ilości nowego kolagenu. Efekty liftingu twarzy pojawiają się stopniowo w ciągu kilku miesięcy, ponieważ tyle czasu potrzebuje skóra, aby przeprowadzić niezbędne procesy regeneracyjne. Endolifting likwiduje wiotkość skóry, zagęszcza ją, napina i ujędrnia. Rezultaty utrzymują się przez kilkanaście miesięcy. Zabieg można powtarzać nawet co pół roku.

„Wampirzy” lifting osoczem bogatopłytkowym

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego zyskują w ostatnim czasie bardzo dużą popularność. Ten drogocenny składnik naszej krwi posiada dobroczynne właściwości regeneracyjne. Procedura jest mało inwazyjna i od zwykłej mezoterapii igłowej różni ją tylko specyficzny preparat, który pozyskiwany jest z własnej krwi Pacjenta, pobranej najczęściej z żyły w zgięciu łokciowym. Wystarczy niewiele materiału, aby uzyskać odpowiednią ilość osocza bogatopłytkowego do zabiegu. Krew jest odwirowywana, aby usunąć z niej niepotrzebne elementy. Osocze bogatopłytkowe zawiera czynniki wzrostu, które stymulują procesy regeneracyjne w skórze, takie jak produkcja kolagenu czy elastyny. Efektem jest poprawa jędrności i napięcia skóry. Dla uzyskania optymalnych rezultatów wykonuje się serię zabiegów.

Jeśli szukasz specjalistów zajmujących się niechirurgicznym odmładzaniem twarzy, odwiedź Find Beauty Expert.

You may also like...