Powiew Prowansji w Twojej kuchni

Marzysz o jasnej, przestronnej kuchni przywołującej nastrój romantycznych, francuskich filmów? W takim razie styl prowansalski jest stworzony dla Ciebie! Sprawdź, jak zaaranżować piękną kuchnię inspirowaną urzekającą, francuską krainą pachnącą wrzosami!

Białe szafki kuchenne – nieodłączny element francuskiej kuchni

Wnętrza urządzone na prowansalską modłę urzekają swoją subtelnością, delikatnością z nutą nonszalancji i starego szyku. Próżno szukać tu krzykliwych barw czy minimalistycznych mebli o wysokim połysku. Zamiast nich królują pastele, naturalne materiały, kwiatowe motywy, zioła i swoboda kompozycji.
Remont kuchni warto zacząć od wyboru mebli. Nieodłącznym elementem małego, prywatnego kawałka Prowansji w kuchni jest biała zabudowa. Unikaj mebli wykończonych laminatem o wysokim połysku. Dużo lepiej sprawdzą się białe szafki kuchenne z charakterystycznymi, delikatnymi żłobieniami i frezowaniami. Meble z nieskazitelnymi, jasnymi frontami pięknie komponują się z drewnianym, grubym blatem, który bez problemu poradzi sobie z każdym obciążeniem i gorącymi naczyniami. Klasyczną zabudowę warto poszerzyć o staromodny, wysoki kredens. Za witrynkami wyeksponuj kolekcję malowanej porcelany. W niektórych miejscach drzwiczki szafek możesz zastąpić materiałowymi zasłonkami.

Dekoracje

W kuchni prowansalskiej powinien panować idylliczny, sielski klimat. Pożądany efekt pomogą Ci uzyskać dodatki – warkocze czosnku podwieszone pod sufitem, wiklinowe koszyczki, doniczki z ziołami, stojak na wino, kolorowe naczynia przywieszone na haczykach. W oknach powinny znaleźć się lekkie, białe zasłonki, a na dużym, jadalnianym stole zapraszającym do wspólnego delektowania się pyszną kolacją – biały obrus urozmaicony motywem oliwki czy lawendy.

About the author

Related