Pomysły na długi weekend

Kilka razy w roku niemalże wszyscy mogą cieszyć się weekendem, który jest nieco dłuższy niż zazwyczaj. W praktyce oznacza to, że do standardowej wolnej soboty i niedzieli dochodzi jeszcze poniedziałek lub piątek. Trzy wolne dni pod rząd są świetnym pretekstem do tego, aby spędzić ten czas inaczej jak zwykle. Jedną z najczęściej wybieranych możliwości jest wyjazd. Gdzie warto się udać, aby dobrze spędzić kolejny długi weekend?

SPA nad morzem

Miejsce, w którym można maksymalnie naładować akumulatory, zadbać o ciało oraz duszę i wypocząć to dobry hotel ze SPA. Jeśli jest to dodatkowo SPA nad morzem możliwości relaksu jest jeszcze więcej – możemy korzystać z dobrodziejstw morskiej kąpieli lub plażowania.
Nadmorskie SPA to zatem świetny pomysł na dłuższy weekend. Po takim krótkim wypadzie możemy czuć się równie mocno wypoczęci co po standardowym urlopie.

Wędrówka po górach

Dwa tygodnie wędrowania po szlakach górskich to pomysł dla wytrwałych. Ale na dwa dni chodzenia po górach z plecakiem zdecyduje się większa grupa osób. To dobra propozycja dla całych rodzin.
Warto wykorzystać zatem szczególnie jesienne długie weekendy, aby wybrać się na szlak. Taka wyprawa może być niesamowitą przygodą. Przy okazji poprawimy również swoją kondycję.

Zwiedzanie okolicy

Czasami wcale nie trzeba daleko jechać, aby świetnie się bawić. Długi weekend to również doskonała okazja, aby zaprzeczyć powiedzeniu „cudze chwalicie, swego nie znacie” i odwiedzić ciekawe miejsca w swojej okolicy. Na co dzień zazwyczaj brakuje na to czasu. Warto więc wsiąść na rower i przejechać się za miasto czy do świetnego muzeum, którego jeszcze nie odwiedziliśmy.

Zaproszenie znajomych

Dobrym pomysłem na długi weekend, dzięki któremu nie będziemy ruszać się z domu, a poczujemy się inaczej niż zwykle jest zaproszenie pod swój dach znajomych. Fakt, że mieszka z nami ktoś nowy sprawi, że nieco inaczej spojrzymy na swój dom. Zapewne miło będzie nam również spędzić trochę czasu z dawno niewidzianym przyjacielem czy kimś z rodziny.
Szukasz idealnego miejsca na wypoczynek? Zapoznaj się ze ofertą Stary dziwnów – spa nad morzem

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

noclegi augustów torebki ozdobne stomatolog Kraków Nowa Huta