Dom i Wnętrze

Półki – funkcjonalny element wyposażenia każdego wnętrza

Aranżacja przestrzeni mieszkalnych powinna być zarówno elegancka, jak i praktyczna – wskazują projektanci wnętrz. Chcąc jak najlepiej wykorzystać konkretną przestrzeń, warto wykorzystać jej potencjał. Szukając dodatkowej przestrzeni do przechowywania książek, ale też zdjęć czy bibelotów, najlepiej sprawdza się funkcjonalne półki. Jakie modele wybrać?

Praktycznie zaaranżowana przestrzeń salonu czy sypialni

Stworzenie wygodnej przestrzeni w salonie czy sypialni jeszcze nigdy nie było tak proste. Liczne kolekcje meblowe pozwolą na zaaranżowanie mieszkania w stylu skandynawskim, minimalistycznym, loftowym czy eklektycznym. Elementem, który sprawdzi się w każdym z takich wnętrz, są półki. Praktyczne półki wieszane na ścianach pozwolą na jeszcze ciekawszą aranżację – dzięki nim bez trudu wykreowana zostanie przestrzeń od przechowywania książek, albumów, ramek ze zdjęciami, dekoracji. Półki do pokoju tworzone są zazwyczaj z trwałych płyt meblowych laminowanych, które są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, wnikaniem brudu. Utrzymanie w czystości takiego tworzywa nie sprawia żadnego problemu. Atutem półek ściennych jest praktycznie nieograniczony wachlarz kolorów i dekorów, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie konkretnego produktu do już istniejącej aranżacji.

Półki w pokojach dziecięcych i młodzieżowych!

Aranżując pokój nastolatka czy dziecka, warto postawić na gotowe kolekcje meblowe, w których znaleźć można wszystko co niezbędne – szafy, łóżko, komody, stoliki nocne. Kolekcje takie są uzupełniane o półki do pokoju dziecięcego. Półki takie są wykonane z tego samego materiału co cała kolekcja, utrzymane w jednym dekorze. Półki takie pozwolą na ciekawsze zarządzanie przestrzenią – półka na ścianie może być elementem dekoracyjnym, jak również miejscem, w którym dziecko przechowuje zabawki, książki, kolorowanki, cenne przedmioty.

Możesz również polubić…