Piękne sztućce na lata

Komplet wysokiej klasy, eleganckich sztućców to podstawa wyposażenia każdej kuchni. Kupno porządnego, dwunastoosobowego zestawu jest niemałą inwestycją, dlatego warto wybrać go z głową! Czym kierować się podczas wizyty w sklepie, aby nowy nabytek w nienagannej formie służył przez długie lata?

Niezawodna stal nierdzewna

Jeszcze do niedawna synonimem wysokiej jakości sztućców było srebro. Niestety, wymagające starannej pielęgnacji i mycia sztućce ze srebra w nowoczesnej kuchni nie zdają egzaminu. Co więcej, niektóre składniki zawarte w pożywieniu (na przykład jajko) mogą powodować ciemnienie srebra, co znacznie ogranicza ich zastosowanie podczas spożywania posiłków. Dzisiaj cenimy przede wszystkim walory praktyczne, wysoką funkcjonalność i niezawodność sprzętu i akcesoriów kuchennych.
Niezastąpionym w trudnym, kuchennym środowisku materiałem okazuje się być stal nierdzewna. Wysokiej jakości sztućce wykonane ze stali nierdzewnej 18/10 są nie tylko elegancką ozdobą stołu, ale również trwałym narzędziem ułatwiającym spożywanie potraw. Znak 18/10 wytłoczony na trzonkach oznacza, że w stopie stali znajduje się aż 18% chromu oraz 10% niklu. Pierwiastki te nadają metalowi wysoki połysk, zwiększają jego odporność na zarysowania i korozję. Co ważne, nie musisz dłużej męczyć się z ręcznym myciem noży, widelców i łyżek. Wystarczy wrzucić zabrudzone sztućce do zmywarki, a ona zajmie się resztą za Ciebie!

Wyjątkowe sztućce na prezent dla alergików

Komplet eleganckich, zapakowanych w ozdobną walizkę sztućców to doskonały pomysł na prezent na parapetówkę lub ślub. Jednak kupując sztućce na prezent, sprawdź, czy obdarowywana osoba nie jest alergikiem! Osoby uczulone na nikiel powinny korzystać z modeli opatrzonych znakiem 18/0.
 
 

About the author

Related