Piękne elementy wyposażenia tarasu

Taras to świetne miejsce na letni wypoczynek. Przestrzeń ta może nam służyć jako miejsce spotkań w gronie bliskich, miejsce do spożywania wspólnych posiłków. Warto zastanowić się, jakie rozwiązania wykorzystać, aby zapewnić sobie pełnię relaksu i komfortu. Co oferują nam topowi producenci? Jakie meble i dodatki wziąć pod uwagę, a czego unikać?

Meble, które odmienią przestrzeń

Najważniejsze na tarasie są meble ogrodowe – nie ma co do tego wątpliwości. Nowoczesne komplety meblowe w niczym nie przypominają ciężkich mebli outdoorowych oferowanych 10-15 lat temu. Dzisiaj producenci stawiają przede wszystkim na trwałe i lekkie tworzywa, ale też doskonały design. Topowe meble ogrodowe są wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wnikanie wilgoci. Lekkie stelaże wykonane z aluminium są zabezpieczone przed pojawianiem się rdzy.

Bezpieczny odpoczynek w cieniu

Czy wiesz, jak szkodliwe może być promieniowanie UV? Nadmierna ekspozycja na słońce bardzo szybko spowoduje poparzenia słoneczne, ból głowy. Skuteczna ochrona przed słońcem to podstawa bezpiecznego wypoczynku! Do niedawna najczęściej stosowane parasole słoneczne zostają stopniowo wypierane przez nowoczesne zadaszenie tarasu. Takie rozwiązanie wpływa nie tylko na nasz komfort, ale też wspaniale urozmaica przestrzeń wypoczynkową.

Pergola metalowa, która zmieni oblicze tarasu

Nowoczesne pergole ogrodowe przyciągają wzrok i zaskakują swoją funkcjonalnością. Są one wznoszone na aluminiowych profilach malowanych proszkowo, ich dachy mogą być tworzone z tkanin technicznych lub aluminiowych listew. Bez względu na model pergola skutecznie chroni przed słońcem, deszczem, nie nagrzewa się – w jej cieniu panuje przyjemny chłód. Pergola pozwoli nam na korzystanie z uroków lata bez względu na pogodę.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION