Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć o depilacji laserowej

Marzy ci się gładkie, pozbawione niechcianego owłosienia ciało i intensywnie zastanawiasz się nad depilacją laserową? Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg!

1. Nie każdy włos da się usunąć

Niestety, nie wszystkie włosy można usunąć za pomocą lasera, zabiegowi poddają się włosy ciemne – czarne lub brązowe. Skąd wynika ten problem? Promieniowanie lasera wchłania barwnik włosa, melanina, więc włosów, które go nie posiadają, czyli blond, rude i siwe, nie uda się w trakcie depilacji laserowej usunąć.

2. Opalenizna to problem

Lubisz się opalać? Chodzisz na solarium? W takim wypadku musisz przestać przynajmniej na cztery tygodnie, bo tak zwana aktywna opalenizna jest przeciwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej.

3. Laser może boleć

Niestety to, czy laser będzie bolał zależy od specyfiki twojego organizmu. Na pocieszenie powiemy tylko, że nowoczesne lasery mają końcówki chłodzące, które znacząco zmniejszają dyskomfort w trakcie zabiegu.

4. Depilacja laserowa to cykl zabiegów

Tak, depilacja laserowa usuwa włosy na całe życie, ale nie można jej przeprowadzić podczas jednego zabiegu. W zależności od specyfiki naszych włosów i miejsca, z którego usuwamy owłosienie, zazwyczaj potrzeba od trzech do pięciu sesji, by pozbyć się wszystkich niechcianych włosów.

5. Nie pij dziurawca…

… i innych ziół, które mają właściwości światłouwrażliwiające. Uwaga też na odchudzające mieszanki ziołowe, bo w ich składzie mogą znaleźć się zakazane zioła!
Źródło informacji: depilacja laserowa Kraków – Face and Body Institute.

About the author

Related