Pergola ogrodowa w strefie wypoczynkowej

Parasole słoneczne coraz częściej wypiera nowoczesna pergola ogrodowa – ten rodzaj konstrukcji coraz częściej pojawia się w naszych ogrodach i na tarasach, znacząco podnosząc komfort i poziom wypoczynku. Czy pergola ogrodowa to produkt dla nas?

Pergola ogrodowa – dlaczego warto wybrać ten produkt?

Nowoczesna pergola ogrodowa ma wiele zalet: przede wszystkim zacienia miejsce wypoczynkowe i pozwala na odpoczynek w komfortowych warunkach nawet podczas najbardziej upalnych dni. Budowa pergoli sprawia, że jest ona zabezpieczona przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, wilgoci, wnikaniem brudu. Pergola ogrodowa projektowana jest w taki sposób, aby estetycznie uzupełniać przestrzeń ogrodową – dzięki niej miejsce wypoczynkowe wygląda ładniej.

Pergole ogrodowe projektowane są w taki sposób, aby zabezpieczyć je przed silniejszymi podmuchami wiatru, obciążeniem śniegiem. Konstrukcja wykonana jest z aluminiowych elementów malowanych proszkowo – dzięki temu produkt zabezpieczony jest przed działaniem rdzy. Dachy tworzone są z aluminiowych listew, które mogą obracać się wokół własnej osi – to użytkownik decyduje o ich ułożeniu i o tym, jak wiele słońca wpada pod pergolę. Listwy w pozycji zamkniętej są całkowicie wodoszczelne, przez co pergola ogrodowa chroni nas również przed niespodziewanym deszczem! Zamknięty dach pergoli nie nagrzewa się, przez co w jej cieniu panuje przyjemny chłód.

Pergola ogrodowa nad naszymi głowami

Dachy pergoli to skuteczna ochrona przed promieniowaniem słonecznym – nadmiar promieniowania UV szkodzi nie tylko naszemu zdrowiu, ale może też negatywnie wpłynąć na kondycję mebli ogrodowych. Pergola ogrodowa wpłynie na jakość naszego wypoczynku i znacząco podniesie nasz komfort. Warto wziąć pod uwagę ten element podczas aranżowania ogrodu czy tarasu!

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION