Peelingi – sposób na gładką skórę

Nasz naskórek każdego dnia narażony jest na zmienne temperatury, uszkodzenia, przesuszenie, kontakt z toksycznymi substancjami. Taka sytuacja sprawia, że wygląd naszej skóry pozostawia wiele do życzenia. Obumarły naskórek pozostaje na swoim miejscu tworząc coraz widoczniejsze zrogowacenia. Nie wygląda to estetycznie, dodatkowo skutecznie hamuje on możliwość nawilżania skóry kremami czy balsamami. Jak radzić sobie z tym problemem?

Rodzaje peelingów

Peelingi to specjalistyczne kosmetyki dedykowane zarówno dla całego ciała, jak i twarzy czy stóp. W kosmetykach tych zawarte są substancje i drobinki ścierające, których zadaniem jest usuwanie martwego naskórka i odsłanianie świeżej skóry. Peelingi możemy podzielić na klasyczne i enzymatyczne. Pierwsze zawierają widoczne drobinki ścierające. Peeling enzymatyczny dedykowany jest osobom o wrażliwej cerze – produkt ten bazuje przede wszystkim na substancjach zmiękczających wierzchnie warstwy naskórka. Najczęściej wybieramy peelingi z naturalnymi drobinkami ścierającymi, np. wiórki kokosa, zmielone orzechy, pestki owoców, sól, cukier. Stosowanie takich produktów wpływa pozytywnie na skórę. Kosmetyki pielęgnacyjne takie jak peelingi dostępne są w drogeriach, supermarketach, również w sklepach oferujących kosmetyki naturalne.

Peelingi naturalne – jak zrobić je samemu w domu?

Okazuje się, że domowy peeling jest niezwykle prosty do zrobienia. Wystarczy wykorzystać to, co znajduje się w naszych szafkach kuchennych czy lodówce. Najprostszym przepisem jest zastosowanie zmielonych ziaren kawy, wiórków kokosowych i zmieszanie ich z 1-2 łyżeczkami mydła czy żelu pod prysznic. Tak przygotowaną mieszanką delikatnie masujemy ciało a po kilku minutach miksturę spłukujemy. Taki peeling możemy wykonywać raz w tygodniu – pozwoli to zachować świeżość skóry.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION