Ozdobienie pokoju niemowlęcia

Umeblowanie pokoju dziecka jest niezwykle ważnym zajęciem dla przyszłych rodziców – pokój musi być funkcjonalny i wygodny.

Powinny znaleźć się w nim takie elementy jak przewijak, łóżeczko, komoda, szafa z ubraniami, kosze z zabawkami. Coraz więcej rodziców zwraca jednak uwagę także na inne aspekty – chodzi tu głównie o ozdobienie pokoju dziecka. Od czego zacząć ozdabianie? Z pewnością od dobrania odpowiednich kolorów ścian!

Pastele na ścianach, odpowiednie oświetlenie!

Pokój dziecka powinien być zaaranżowany w jasnych kolorach: najczęściej wybierane są kolory pastelowe. Doskonale będą komponować się one z jasnymi, drewnianymi meblami. Dodatkowo jasne kolory pozwolą optycznie powiększyć pomieszczenie. Niektórzy rodzice chętnie mieszają pastelowe kolory, tworząc w pomieszczeniu oryginalne mozaiki.

Ważne jest dobranie odpowiedniego oświetlenia. W pokoju powinno znajdować się kilka źródeł światła, w tym niewielka lampka nocna umieszczona nad łóżeczkiem. Taka lampka z pewnością pozwoli czuć się dziecku bezpieczniej, szczególnie jeśli klosz przypomina zwierzątko lub kwiat.
Nie jest konieczne natomiast umieszczanie pojedynczego oświetlenia na suficie – ostre światło nie będzie dobre podczas wieczornego czy nocnego karmienia. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie lamp stojących przy fotelu do karmienia oraz niewielkich lampek nocnych umieszczonych na ścianach czy na półce.

Ozdoby na ścianach

Z pewnością ciekawymi ozdobami pokoju będą wszelkie naklejki ścienne. Możemy dobierać je z szerokiego wachlarza wzorów i kolorów. Rodzice małych dzieci chętnie wybierają bajkowe postacie, ale też motywy kwiatowe. Naklejki ścienne są niezwykle trwałe, odporne na uszkodzenia, działanie wilgoci.

Szukasz oryginalnych dodatków? Sprawdź ozdoby na ścianę w Kreatywnym Warsztacie.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

kalkulatorubezpieczen.pl http://jnbfgk.com/technorattanowe-modulowe-meble-ogrodowe/ https://eltying.com.pl/wysokiej-jakosci-zestaw-garnkow/