Opłakane skutki tanich zakupów

Której z nas nie zdarzyło się kupić okazyjnie taniej pary kolczyków, na którą skusiłyśmy się podczas spożywczych zakupów na miejskim targowisku? Lato to szczególny czas, kiedy tanie sieciówki kuszą stoiskami wypełnionymi po brzegi kolorowymi błyskotkami w niezobowiązującym stylu, które świetnie uzupełniają wakacyjną stylizację. Niestety, zanim kupisz kolejną niedrogą bransoletkę wyprodukowaną z metalu o nieznanym składzie, zastanów się dwa razy!

Wysypka i zaczerwienienia zamiast letniego szyku

Coraz większa grupa kobiet skarży się na dokuczliwe zaczerwienienia i wysypkę, którą zauważają w miejscach, gdzie zazwyczaj noszą biżuterię. Przyczyną całego zamieszania jest nikiel – metal, który występuje w większości tanich modeli. Nikiel jest obecny nie tylko w słabej jakości metalowych błyskotkach – noszenie na sobie białego złota i srebra również może zakończyć się reakcją uczuleniową. Ze względu na swoje właściwości antykorozyjne i odporność na ścieranie, nikiel dodawany jest do większości przedmiotów codziennego użycia, wykonanych z metalu. Klamki, guziki, suwaki spodni i sprzączki pasków, sprzęt AGD, monety i wiele, wiele innych przedmiotów, z których korzystamy na co dzień, zawierają w swojej strukturze nikiel.

Jak się uchronić przed reakcją alergiczną?

Jedyną metodą, która pozwoli zredukować skutki alergii, jest ograniczenie kontaktu z alergenem. Nikt raczej nie będzie przyjmował reszty w sklepie w rękawiczkach albo korzystał tylko z drzwi obrotowych, ale można w pewnym stopniu wpłynąć na rozwój alergii. Najlepszą metodą na walkę z przykrymi dolegliwościami jest zrezygnowanie ze sztucznej biżuterii i pomalowanie guzików odzieży bezbarwnym lakierem. Stosując miejscowo specjalistyczne maści, złagodzisz pieczenie i zaczerwienienie. Więcej informacji na temat uczulenia na nikiel znajdziesz na stronie alergiananikiel.pl.

About the author

Related