Ciekawe

Ogólnie o uprawnieniach gazowych

Rośnie zapotrzebowanie na osoby posiadające uprawnienia gazowe. Sytuacja ta sprawiła, że przedstawiciele innych zawodów starają się o to, aby zdobyć uprawnienia z grupy G3. Zdobycie świadectwa kwalifikacyjnego pozwoli na swobodne wykonywanie prac przy instalacjach gazowych.

Czym są uprawnienia gazowe?

Osoby, które są zainteresowane zdobyciem uprawnień gazowych muszą wiedzieć, że są one nadawane są przez Komisję Kwalifikacyjną powołaną przez URE. Często można spotkać się ze sformułowaniem, że dana osoba ubiega się o kwalifikacje smepowskie, smep lub uprawnienia sepowskie. W ofercie wielu firm szkoleniowych można znaleźć kursy z grupy trzeciej. Są to kwalifikacje, które pozwalają na pracę z urządzeniami i sieciami, które na co dzień przetwarzają paliwo gazowe. 

Stacjonarne i zdalne kursy gazowe

Chcąc zdobyć odpowiednie uprawnienia, do wyboru są szkolenia stacjonarne, jak również zajęcia on-line. Formuła zajęć uzależniona jest od indywidualnych preferencji kandydata. Szczegółowe informacje można znaleźć w Google, gdzie wpisać można hasło  “uprawnienia gazowe Gdańsk”, aby znaleźć interesujące nas szkolenie.  Jedna z ofert znajdować się może na stronie https://grupasilesia.com.pl/oferta/uprawnienia-gazowe-warszawa-kielce-poznan-radom. Warto porównać poszczególne oferty i wybrać tą, która najbardziej nam odpowiada. W szczególności należy dowiedzieć się, w jakim okresie odbywają się zajęcia i czy są to zajęcia stacjonarne czy też część teoretyczna jest przeprowadzana online.

Egzamin przed Komisją Kwalifikacyjną

Każdy kandydat, który pragnie zdobyć uprawnienia sepowskie, musi mieć świadomość, że po zakończeniu kursu będzie musiał zdać odpowiedni egzamin. W ten sposób potwierdza zdobycie odpowiedniej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Egzamin (teoretyczny, jak również praktyczny) odbywać się może przed Komisją Kwalifikacyjną powołaną przy stowarzyszeniu (na przykład Stowarzyszeniu Naukowo – Technicznym Mechaników i Energetyków Polskich) bądź przed firmami z zakresu energetyki. 

You may also like...