Ochrona podłogi przed zniszczeniem?

Nierzadko na wykończenie podłogi wydajemy olbrzymie pieniądze – niezależnie od tego czy są to panele, drewniany parkiet, „deska barlinecka” czy może kafelki, zawsze warto pomyśleć o zabezpieczeniu podłogi przed jej zniszczeniem. Co najczęściej powoduje zniszczenie naszej podłogi i w jaki sposób temu zaradzić?

Co niszczy podłogę i gdzie?

Już na samym początku rozważań na temat ochrony podłogi trzeba sobie uświadomić, że w większości przypadków jej najszybsze, naturalne zużycie występuje w miejscach najintensywniej użytkowanych i wykorzystywanych. Jeżeli do tego dodamy dodatkowe czynniki oddziałujące na powierzchnię podłogi, to otrzymamy szybkie wytarcie powierzchni czy powstanie głębokich, mało estetycznych rys – najszybciej i najwyraźniej będzie to widoczne w okolicy naszego biurka, zwłaszcza gdy używamy krzesła biurowego na kółkach!

Jak chronić powierzchnię podłogi w okolicy biurka?

Co prawda jedną z najprostszych metod jest wymiana krzesła na nieruchome, to jednak często odbija się to na wygodzie i komforcie pracy. Znacznie lepszym rozwiązaniem wydaje się zainwestowanie w w maty ochronne do podłogi, które dostaniemy nie tylko w sklepach meblowych i wykończeniowych, ale również w sklepach z akcesoriami biurowymi.

Ile to kosztuje?

Wbrew pozorom mata ochronna do podłogi nie jest wydatkiem mogącym nadwyrężyć nasz domowy budżet – profesjonalne maty ochronne dostaniemy już w okolicach kilkunastu, kilkudziesięciu złotych. Najtańsze będą oczywiście maty o najmniejszych wymiarach i najcieńsze, jednak ze względu na tworzywa sztuczne, z których są one wykonane, również będą wystarczające na długie miesiące intensywnego wykorzystywania.

Czy maty ochronne trzeba wymieniać?

Niestety mata ochronna do podłogi nie niweluje szkodliwego czynnika jakim jest wspomniane chociażby wcześniej przesuwające się po powierzchni krzesło, a jedynie przejmuje na siebie jego działanie. Z tego też względu powinniśmy regularnie kontrolować i sprawdzać samą matę – jeżeli pojawiły się na niej głębokie rysy, jej powierzchnia się zmatowiła i przestała być estetyczna, to warto wymienić matę ochronną na nową (nie tylko ze względów estetycznych, ale również przede wszystkim ze względu na pewniejszą ochronę podłogi).
Podsumowując, jeżeli chcemy się cieszyć ładna i niezniszczoną podłogą, to warto zainwestować w maty ochronne pod krzesło. Pomimo tego, że nie jest to duży wydatek, to rzadko kiedy wykorzystujemy je w naszych domach. Warto sobie jednak uświadomić, że koszt zakupu takiej maty jest kilkunastokrotnie niższy niż koszt wymiany nawet kawałka zniszczonej podłogi!
Dużo informacji w tej tematyce znajdziesz na stronie maximat.pl – maty ochronne.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION