O lakierze kameleon

Każdy właściciel samochodu chciałby, żeby jego codzienny pojazd odzwierciedlał jego charakter, uosobienie oraz gusta. Autotuning stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które chcą szybko przerobić samochód. Najłatwiej zmienić jego wygląd za pomocą lakieru do karoserii. Firmy oferują różne rodzaje lakierów. Do najciekawszych należy lakier kameleon.

Czym jest lakier kameleon?

Bardzo często jest to jednoskładnikowy lakier bazowy. Wiele firm oferuje ten produkt w bardzo szerokiej gamie kolorów, które mogą być dodatkowo wzbogacone o efekty specjalne lub są kolorami perłowymi. Dzięki temu dostępne jest tak wiele barw, że każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.
Został zaprojektowany specjalnie do stosowania przy samochodach osobowych, a także przy lekkich pojazdach użytkowych. Można je oczywiście również stosować do lakierowania innych przedmiotów, które chcemy obdarzyć wyjątkowymi efektami kolorystycznymi. Wszystko dzięki szczególnej kombinacji kolorów podkładowych i bazowych.

Jak używać lakieru kameleon?

Przed nałożeniem farby o takich właściwościach należy w pierwszej kolejności nałożyć dwie lub trzy warstwy koloru bazowego. Przy nałożeniu wymaganych warstw koloru bazowego należy pamiętać, że między poszczególnymi warstwami trzeba pozostawić je do odparowania w temperaturze dwudziestu stopni. Pięć-dziesięć minut wystarczy, żeby odparowała jedna warstwa.
Jeśli używamy lakieru bezbarwnego, to przed tym należy poczekać dwadzieścia-trzydzieści minut. A potem nakłada się kolejne warstwy, oczywiście pojedynczo, w ten sam sposób, zgodnie z ogólnie przyjętymi normami lakierniczymi.

Jak należy przygotować podłoże?

Aby lakier kameleon dobrze się przyjął, podłoże musi być w stu procentach czyste i suche. Warto o to zadbać na samym początku. Powinno być w temperaturze powyżej punktu rosy, żeby uniknąć kondensacji.
Minimalna temperatura utwardzania wynosi pięć stopni na plusie. W temperaturze ujemnej może istnieje ryzyko oblodzenia powierzchni, co może z kolei skutkować utratą przyczepności powłoki do podłoża. Innymi słowy – lakier nie będzie się trzymał i zacznie odpadać.
Należy także zadbać o to, by nie wystąpiły wysoka wilgotność i kondensacja wilgoci podczas nakładania farby oraz przez następne szesnaście godzin (w temperaturze dwudziestu stopni) od momentu nałożenia. W innej sytuacji może utrudnić to prawidłowe tworzenie się powłoki. Jeśli wszystko pójdzie, jak należy, będziemy mogli cieszyć się z pięknego wyglądu samochodu.
Lakier kameleon dostępny jest w ofercie Lakiery24.com

About the author

Related